טיפולים

תרופות טבעיות לדליות: 7 טיפולים יעילים לרגליים בריאות

דליות הן מצב שכיח המשפיע על אנשים רבים, במיוחד על נשים. ורידים מוגדלים ומפותלים אלה נמצאים בדרך כלל על הרגליים ויכולים לגרום לאי נוחות, כאבים ואפילו בעיות קוסמטיות. אמנם ישנם טיפולים רפואיים זמינים, אך יש גם תרופות טבעיות שיכולות להיות יעילות באותה מידה בטיפול בדליות.

הטיפולים הטבעיים היעילים ביותר לדליות

התאמנו באופן קבוע

פעילות גופנית יכולה לשפר את זרימת הדם ולהפחית את הלחץ על הוורידים שלכם, מה שיכול לעזור להקל על הסימפטומים של דליות. תרגילים בעלי השפעה נמוכה כמו הליכה, שחייה ורכיבה על אופניים הם אפשרויות מצוינות.

לבשו גרבי דחיסה(גרבי לחץ)

גרבי דחיסה מפעילים לחץ על הרגליים, מה שיכול לעזור לשפר את זרימת הדם ולהפחית את הנפיחות. הם יכולים גם למנוע התקבצות דם בוורידים, שהיא גורם שכיח לדליות.

שמרו על משקל תקין

עודף משקל יכול להפעיל לחץ נוסף על הוורידים שלכם, מה שיכול לתרום לדליות. שמירה על משקל תקין יכולה להפחית לחץ זה ולשפר את זרימת הדם.

הרימו את הרגליים

הרמת הרגליים יכולה לעזור לשפר את זרימת הדם ולהפחית את הנפיחות ברגליים. נסו להרים את הרגליים לפחות 15 דקות מספר פעמים ביום.

קראו עוד על: 5 יתרונות של הרמת רגליים 

עסו את האזור הפגוע

עיסוי האזור הפגוע יכול לעזור לשפר את זרימת הדם ולהפחית את הכאב והנפיחות. השתמשו בתנועות מעגליות עדינות כדי לעסות את האזור הפגוע, והיזהרו לא להפעיל לחץ רב מדי.

השתמשו בשמנים אתריים

שמנים אתריים כמו לבנדר ונענע יכולים לעזור לשפר את זרימת הדם ולהפחית כאב ונפיחות. ערבבו כמה טיפות של שמן אתרי עם שמן נשא כמו שמן קוקוס ועסו לתוך האזור הפגוע.

קחו תוספים

תוספי מזון כמו ערמונית הסוסים ותמצית זרעי ענבים יכולים לעזור לשפר את זרימת הדם ולהפחית את הדלקת. חשוב מאוד לדבר עם הרופא לפני נטילת תוספי מזון, במיוחד אם אתם נוטל תרופות אחרות.

קיימים טיפולים טבעיים רבים עבור דליות. טיפולים אלו יכולים להיות יעילים בדיוק כמו טיפולים רפואיים, ויש להם יתרון נוסף שהם טבעיים ולא פולשניים.