טיפולים

טיפולים טבעיים לאבנים בכליות

אבנים בכליות נוצרות כאשר מלחים שונים בשתן מתגבשים בכליות. זוהי מחלה נפוצה ביותר, שכן 1 מתוך 10 מבוגרים חווה או יחווה לפחות פעם אחת בחייו.

תסמינים ברורים של אבנים בכליות הם בחילות, הקאות, חום ודם בשתן. תסמינים אחרים כוללים כאבים עזים בגב ובצד, יחד עם כאב המקרין מהבטן התחתונה למפשעה.

הגורמים לאבנים בכליות נובעת לרוב מתזונה לקויה, גנטיקה או גורמים סביבתיים. אך הדבר היחיד שתוכלו לשפר אותו זה התזונה שלכם. משקאות מוגזים עלולים להיות גורם למחלה, משקאות מוגזים מלאים בכימיקלים לא בריאים, רמות גבוהות של סוכר לבן, חומצה זרחתית, קפאין, וסירופ תירס עתיר פרוטוקוז. מרכיבים אלו מזיקים לגוף ובעיקר למערכת השתן.

היזהרו ממזונות מעובדים וסוכר כדי להימנע מאבנים בכליות ולשמור על מערכת שתן בריאה, הורדת כמות הנתרן, שתיית מים מספקת והוספת פירות וירקות לתזונה תסייע לכם להימנע מהמחלה.

בדרך כלל אבנים בכליות יוצאות מהגוף באמצעות השתן, אלא אם כן האבנים גדולות יותר מ-5 מ"מ. ברגע שהאבנים גדולות ומיקומם בעייתי, תידרש התערבות רפואית.

אבנים בכליות עשויות לעבור בעזרת טיפול ביתי. אם אתם מתמודדים עם אבנים בכליות הנה כמה דרכים בטוחות להתמודד עם אבנים בכליות:

שתו הרבה מים. שתיית מים עשויה להוציא את האבנים דרך השתן, והפחיתו בשתיית קפה, אלכוהול, תה או סודה בזמן שיש לכם אבן בכליה, אלו עלולים לגרום להתייבשות ולהחמיר את הכאב.

שתו תערובת של מיץ לימון ושמן זית. מיץ הלימון מכיל ציטראט המסייע בפירוק האבנים. שמן זית עשוי לעזור בשטיפת האבנים מגופכם.

מלאו רבע כוס בלימון ורבע כוס בשמן, והשאר מים, ושתו כל שעה כדי להפסיק כאבים. שתו אך ורק מיץ לימון טרי ושמן זית טהור מכיוון שתוספים כמו סוכר או חומרי טעם וריח עלולים להחמיר את הבעיות.

נסו חומץ תפוחים, תוכלו לערבב עם מים ביחס שווה. חומץ תפוחים עשוי לסייע במניעת היווצרות אבנים בכליות בעתיד.

אכלו מזונות כמו סלרי, כרוב ניצנים, מלפפון, אבטיח, ואספרגוס. אלה מאכלים נהדרים שעוזרים לכאבים לחלוף.

זכרו כי טיפולים טבעיים בבית להעברת אבנים בכליות עשויות לעזור רק עם אבנים קטנות, אם אתם מתקשים ויש לכם כאבים עזים, ייתכן שהן גדולות מדי כדי להוציא אותן באופן טבעי ותזדקקו לעזרת הרופא שלכם.

הנה טיפולים שהרופא עשוי להמליץ עליהם:

טיפול בגלי הלם

טיפול זה מסייע לפירוק אבנים בכליות לחתיכות קטנות, כך שיעברו אל מתוך לגוף בקלות. גלי ההלם משודרים ממכשיר חיצוני. טיפול זה משמש לאבנים שגדולות מ-5 מ"מ וקטנות מ-2 ס"מ.

טיפול תרופתי או ניתוח

טיפול תרופתי עשוי לעזור לכם אם יש לכם אבנים קטנות בכליות, הרופא בדרך כלל ממליץ על חוסמי אלפא שפועלים על ידי הרפיית שרירים, ועוזרים לאבן לעבור בפחות כאב.

אם יש לכם אבן גדולה מאוד שלא ניתן להוציא אותו דרך השתן, ניתוח תהיה האופציה. כדי להימנע מהצורך בניתוח, עקבו אחרי הטיפים שלנו.