7 סימנים שמישהו מקנא בך

קנאה היא רגש טבעי שקשה להתעלם ממנו. קנאה נוצרת מתחושת פחד כלשהו או מפחד לאבד משהו. 

הנה 7 סימנים לכך שמישהו מקנא בכם:

"משבח" אתכם

לאדם קנאי לא תהיה בעיה להחמיא, אך ברגע שתיעלמו משדה הראייה שלו, הוא ידבר עליכם עם אנשים אחרים. הם לעולם לא יגידו לכם שהוא מקנא, הפוך- הם יעמידו פנים כאילו הם גאים בך. 

לא תומך בהצלחה שלכם

בשנייה שתשיגו הצלחה כלשהי, האדם הקנאי יעשה הכל כדי לנסות להוכיח שזה לא עניין גדול ולא הישג גדול. הסיבה שהוא עושה זאת היא שלו אין את סוג ההצלחה הזו. אז הדרך היחידה שהוא מקבל סיפוק כלשהו היא לשכנע אחרים שההצלחה שלכם היא לא דבר גדול.

מתפארים בהצלחה שלהם

הוא ההפך הגדול כאשר הוא מגיע להצלחה שלו. האדם הקנאי יעשה הכל כדי להתפאר בהצלחה שלו. במיוחד בזמן שאתם חוגגים את שלכם. כאשר הוא מקבל תחושה שאתם יותר חשובים ממנו, אז הוא מנסה לעמוד גם בקצב. 

מחקה אתכם

מישהו שמקנא בכם לעיתים קרובות ינסה לעשות את כל מה שאתם עושים. הוא ינסה ללכת כמוכם, להתלבש בצורה דומה, אפילו לדבר שאותה צורה. זה עלול להיות מעצבן מאוד, אך משהו טוב אחד מזה זה שהוא חושב שאתם מוצלחים והדרך שלכם טובה, והוא מנסה לאמץ אותה. 

מאוד תחרותי

אדם קנאי יהיה יהיר וחסר ביטחון וירצה להוכיח שהוא עדיף על כולם. אז זה מוביל לתחרותיות. לעיתים קרובות להיות תחרותי זה דבר טוב ובריא, אך כאשר התוצאה הייתה ניצחון ידידותי. אבל אדם קנאי ינסה להביך אתכם ולהתפאר על זה שניצח אתכם.

שמח כשאתם נכשלים

מכיוון שהאדם הקנאי שונא כשאתם מצליחים, זה טבעי מאוד שהוא יתרגש לראות אתכם נכשלים. הוא לעולם לא יגיד לכם את זה, אך עמוק עמוק בפנים הוא נהנה מזה. 

אוהב לרכל

בן אדם קנאי יעמידו פנים שהם מחמיאים לך ויגיד לכם "כן" על כל דבר. אך ברגע שתלכו, כל מה שדיברתם עליו יועבר לאנשים אחרים בשנייה, במיוחד לאנשים שאתה בקשר טוב אתכם. הוא ינסה להרוס את הקשרים הטובים שלכם ואפילו לחבל במערכת יחסים. 

נסו לשים לב להבעות הפנים של הבן אדם כאשר הוא רואה אתכם, אפשר לזהות אדם קנאי בהבעות שלו ובצורת דיבור שלו אליכם. חשבו פעמיים לפני שאתם עושים חברים חדשים, לא כל מי שצוחק אליך חבר שלך. 

הרחיקו אנשים כאלה מהדרך שלכם, כי הם רק ינסו לחבל בהצלחה שלכם.