זוגיות

8 סימנים שאולי אתם לא מתאימים לבן/בת הזוג שלכם

בזוגיות, יש המון רגעים משותפים, מצחיקים וכיפיים. וגם אתגרים מסוימיים שקצת יותר קשים. בתקופות יותר קשות, לכולם עולה השאלה : "האם אנחנו באמת מתאימים?"

הנה מאמר קצר שיתן לכם לזהות את הסימנים המעידים על חוסר התאמה וישמש אתכם כמין נקודות הדרכה, ויעזרו לכם לנווט באמת את ההתאמה הדרושה לכם.

8 סימנים שאולי אתם לא מתאימים לבן/בת הזוג שלכם

תקלות תקשורת

אחד מעמודי התווך של מערכת יחסים בריאה היא תקשורת יעילה. אם אתם מוצאים את עצמכם לעיתים קרובות לא מבינים זה את זה או מתלבטים באופן קבוע ולא מצליחים להסתדר ביניכם ואתם מרגישים שאתם מדברים בשפות שונות – זה יכול להיות סימן לכך שיש לכם בעיה בתקשורת ואולי סגנונות התקשורת שלכם לא מתאימים.

ערכים וסדרי עדיפויות

ערכים משותפים הם הבסיס לשותפות חזקה. אם יש לכם אמונות שונות מהותיות או מטרות חיים וסדרי עדיפויות שונות, זה עלול ליצור מתח ולהפוך את המשך העתיד שלכם לאתגר.

דפוסי ויכוח

כל זוג עובר ויכוחים, אבל מה שחשוב זה איך אתם מתמודדים איתם. אם אתם מבחינים בבן או בת זוגכם בדפוסים חוזרים של ויכוח ואתם לא מגיעים לעמק שווה, או נמנעים מלדון עליו בגלל דעות שונות, זה עשוי לחלוטין להצביע על חוסר התאמה.

חוסר תמיכה רגשית

מערכת יחסים בריאה תלויה המון בתמיכה רגשית הדדית. אם אתם מרגישים שבן או בת זוגכם לא תומכים בכם בזמנים הקשים, או בזמנים לחוצים שאתם באמת צריכים את זה – זה יכול להצביע על זה שאתם לא מתאימים

ציפיות שונות

רובנו נכנסים למערכות יחסים עם ציפיות. ברוב המערכות יחסים הם שונות. אם אתם מחפשים זוגיות ומערכת יחסים לטווח ארוך וקשר רצינית והבן או בת הזוג שלכם רואים את מערכת היחסים שלכם כסתמית, או יש לכם דעות שונות לגבי נישואין ומשפחה. זה עשוי לסמן על חוסר התאמה

תחומי עניין שונים

בעוד שהפכים יכולים להימשך זה לזו, תחומי עניין משותפים בהחלט עוזרים לבנות קשר חזק מאוד. אם אתם מתקשים למצוא תחביבים או פעיליות ששניכם נהנים מהם זה עשוי להצביע על חוסר התאמה ב"תשוקות" משותפות שיכולות לחזק את הקשר שלכם.

רמות מחויבות לא שוות

מערכת יחסים מוצלחת מחייבת את שניכם להיות מחויבים באותה מידה בדיוק. אם אתם מוצאים את עצמכם משקיעים זמן רב יותר מהצד השני, או מאבדים המון אנרגיה רגשית במערכת היחסים מאשר בן או בת הזוג שלכם זה עשוי להיות סימן שאתם לא באותו רמת מחויבות.

הרגשה שאתם לא יכולים להיות עצמכם

אותנטיות היא חשובה מאוד בכל מערכת יחסים. אם אתם מרגישים שאתם חייבים לשנות את עצמכם או להסתיר כמה דברים בכם מחשש של אי הסכמה מהצד השני- זה בהחלט מסמן על דגל אדום

חשוב לציין שאף מערכת יחסים אינה מושלמת, ויש אתגרים בדרך. עם זאת, חשוב לשים לב לסימנים האלה שיכולים לעזור לכם להעריך אם האתגרים שאתם מתמודדים איתם הם זמניים או מעידים על בעיות התאמה עמוקה. תקשורת פתוחה ונכונות לעבוד על הקשר שלכם יעזור לכם להתגבר על המכשולים האלו ולחזק את הקשר שלכם