7 תרופות ביתיות לטיפול בכתמי עור (היפר-פיגמנטציה)

כולנו היינו רוצים עור יפה ונקי, אבל כתמים כהים יכולים להופיע בקלות כתוצאה מייצור יתר של פיגמנט שנקרא מלאנין. ייצור היתר של המלאנין מכונה היפר-פיגמנטציה, אשר עלולה להיגרם על ידי אקנה, פצעונים, נזקי שמש, גיל, חוסר איזון הורמונלי, חבורות ועוד. מפיגמנטציה שטחית, קל יותר להיפטר מאשר מפיגמנטציה עמוקה, שעשוי לקחת עד מספר חודשים כדי להעלימה.

ישנם מרכיבים טבעיים מסוימים שיסייעו לכם להאיץ את תהליך העלמת הכתמים הכהים, ויעניקו לכם את העור הנקי שאתם רוצים להשיג.

מה הם המרכיבים שיעזרו בהשגת עור בהיר ונקי?

1.לימון

כשמדובר בכתמים כהים, לימון הוא הדבר הראשון שאתם צריכים להשתמש בו. תכולת חומצת הלימון הגבוהה שבו, הופך אותו למבהיר טבעי. ניתן לסחוט לימון טרי, לטבול בו צמר גפן, למרוח ישירות על הכתמים הכהים, להשאירו לפעול למשך 15-20 דקות ולשטוף עם מים קרים. אתם יכולים לחזור על הליך זה פעמיים ביום עד שתפטרו מהכתמים הכהים. תוכלו אפילו לערבב אותו עם דבש ולמרוח, אם מיץ הלימון אינו עדין מספיק עבור עורכם.

2.תפוח אדמה לא מבושל

תפוח האדמה עשיר באנזים catecholase, אשר ידוע כמשפר את גוון העור. ניתן לחתוך חתיכה של תפוח אדמה ולשפשף אותו ישירות על הכתמים הכהים. או שתוכלו לכתוש תפוח אדמה, לסחוט את המיץ, ולמרוח אותו על הכתמים הכהים באמצעות צמר גפן. ניתן להשתמש בתרופה זו פעמיים עד שלוש פעמים ביום למשך כחודש כדי לקבל תוצאה משמעותית.

3.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים מלא בחומרים שמסירים כתמים כהים. הוא עשיר בחומצה ציטרית, חומצה גליקולית, וחומצה לקטית. חומצות אלה מבהירות את הכתמים הכהים וגם מקלפים את העור המת. חומץ תפוחים מבוסס על גופרית, וזו ידועה באיזון חוסר התאמה בצבע העור. תוכלו לטבול צמר גפן בחומץ תפוחים ולמרוח ישירות על הכתמים הכהים, להשאירו למשך 20 דקות ולשטוף במים קרים. ניתן גם לערבבו במיץ לימון ולמרוח באותה צורה.

4.אלגום (סנדלווד)

אלגום הוא תרופה שעמדה במבחן הזמן לבעיות עור רבות, כולל היפרפיגמנטציה. תכונותיו המחטאות, מסייעות לאקנה ופצעונים ותכונותיו המכווצות, מסייעות לכיווץ הנקבוביות ולאיזון הפרשת השומן. השמנים החיוניים שהאלגום מכיל, מבהירים את גוון העור, עוזרים בהתחדשות של תאים ומקלפים עור מת. הכינו משחת אלגום ומי ורדים, מרחו על האזורים הבעייתיים, והשאירו למשך 30 דקות ושטפו. תוכלו לחזור על התהליך באופן יומיומי עד לקבלת התוצאות הרצויות.

5.אלוורה

צמח האלוורה, מכיל תכונות אנטי בקטריאליות ואנטי דלקתיות המסייעות לטיפול בדלקות עור. הצמח מחדיר לחות לעור ומסיר שומן עודף מהנקבוביות. הוא מסיר עור מת ומסייע בהתחדשות של תאי עור ובכך, מפחית את הכתמים הכהים. אז קחו עלה אלוורה טרי והוציאו את הג'ל מתוכו. ערבבו ומרחו אותו על העור ושטפו אחרי 30 דקות. ניתן לחזור על התהליך באופן יומיומי עבור עור נקי ונטול כהויות.

6.פפאיה

הפפאיה מכילה את אנזים הנקרא פפאין, המקלף את העור המת ומעלים כתמים כהים. ניתן לכתוש  פפאיה, לערבב עם מיץ לימון, למרוח על העור ולשטוף אחרי 30 דקות. תתחילו לראות תוצאות אחרי שבועיים של שימוש בשיטה זו.

7.שמן שקדים

שמן שקדים עשיר בויטמין A, ויטמין E, ויטמין B וחומצות שומן. חומצות שומן הנמצאות בשמן שקדים עוזרות לנקות את נקבוביות העור ולהפטר מאקנה ופצעונים. הויטמינים מעניקים לעור לחות, מנקים ומכווצים נקבוביות, מקלפים עור מת, ועוזרים לעור להתחדש. פעולות אלה של שמן השקדים, מעניקות תוצאה של הבהרת הכתמים הכהים לאורך זמן. ניתן לעסות שמן שקדים לתוך העור, לפני שהולכים לישון ולשטוף למחרת. המשיכו בשיטה זו במשך שבועיים עד לקבלת תוצאות רצויות.

מלבד השימוש במרכיבים המתוארים בכתבה לטיפול בהיפרפיגמנטציה- חשוב שתתאזרו בסבלנות, שמרו על שתייה מספקת ותזונה מאוזנת אם אתם רוצים עור בהיר ונקי. צרכו מזונות עשירים בחומרים מזינים, במקום מזונות שומניים ועתירי קלוריות. זכרו להישמר מפני השמש, ולמרוח קרם הגנה כשאתם יוצאים החוצה.