כללי עור

מה המשמעות של הנקודות הלבנות שיוצאות בפנים?

יש מקרים שבהם המון אנשים סובלים מקמטים/פצעונים בפנים, ובדרך כלל מכסים אותם עם איפור. כאשר סובלים מאקנה, אקזמה, או כל פגם אחר בפנים, נוטים לאבד את הביטחון.

אם אתם סובלים מאותן נקודות לבנות קטנות ומוזרות שמסרבות להיעלם, המשיכו לקרוא.

מה הן אותן הנקודות הלבנות?

נקודות לבנות על הפנים לרוב מעידות על 'מיליום' (ברבים מיליה). מיליה הם ציסטות קטנות לבנות מלאות נוזלים אך אינן מכילות שום שמן. הן לא מגרדות ולא כואבות אלא אם כן מתעסקים בהן. זה קורה לרוב בגלל קרטין שנלכד מתחת לעור.

איפה הם נוטים לצאת?

הם נוטים לצאת בעיקר ליד או סביב העפעפיים, האף והפה. אצל תינוקות, ציסטות מיליה יכולות להתפשט על פניהם. עם זאת, יש להבדיל לחלוטין את המיליה ומאקנה של תינוקות.

מה גורם למיליה?

הגורם למיליה ביילודים טרם התגלתה. באופן כללי רוב התינוקות נולדים עם זה. אצל ילדים גדולים יותר ומבוגרים, מיליה עלולה להופיע מסיבות כמו כוויות, נזקי שמש, שימוש בקרמים שמכילים סטרואידים, פציעות, שלפוחיות בעור או אפילו טיפול בלייזר.

איך מטפלים?

עבור תינוקות, אין צורך בטיפול, מכיוון שהציסטות בדרך כלל מתבהרות תוך מספר שבועות.

עבור ילדים ומבוגרים, ייתכן שיחלפו מספר חודשים עד שהמיליה תיעלם מעצמה. עם זאת, ישנן תרופות מסוימות שיכולות לעבור טוב עבור המיליה.

5 תרופות מובילות שמסייעות להעלמת המיליה

ג'ל מעלה אלוורה

זה נחשב תרופה מצוינת עבור מיליה. השתמשו בעלה אלוורה ועסו את הג'ל על האזור עם הציסטות. השאירו ללילה ולמחרת שטפו.

אדים

אידוי פנים יסייע לכם עם הנקודות הלבנות האלו. בזמן המקלחת, הפעילו מים חמים עד שאתם רואים אדים, ולאחר מכן העבירו לטמפרטורה הרצויה. תוכלו להשתמש גם בקערת אדים. לחצו כאן לקריאה על קערת אדים וכיצד לעשות זאת. 

שמן עץ התה

שמן זה מסייע בחיטוי האזור. לשמן עץ התה יש תכונות מרגיעות, הוא מעניק תחושת הקלה כאשר יש צריבה או גירוד. מרחו כמה טיפות שמן עץ התה על הפנים לאחר ניקוי הפנים בלילה, והשאירו למשך לילה.

פילינג

פילינג לפנים פעם בשבוע עשוי להיות חיוני. יש מגוון פילינגים שניתן לעשות בבית. חשוב מאוד שלאחר הפילינג תקחו מגבת וקוביית קרח, ולמרוח בזהירות כדי להרגיע את העור.

רופאי עור

אם אין לכם זמן לתרופות ביתיות ואתה רוצה להיפטר מהנקודות באופן מידי. יש הליכים כירורגיים מסוימים שניתן לעשות.

'קריותרפיה' למשל, הוא סוג ההליך הנפוץ ביותר למיליה. הליך זה כרוך בחשיפת הפנים שלכם לגז קר המקפיא את האזור ולהסיר את הציסטות.

הטיפולים האחרים שמוצעים בדרך כלל הם פילינג כימי, קרמים תרופתיים, טיפול בלייזר.