כללי שיער

5  דרכים להחליק את השיער באופן טבעי בבית

רוצות להחליק את השיער שלכן מבלי להשתמש בחום או מחליקים? יש כמה אפשרויות! 

אמנם לא נקבל שיער ישר כמו סרגל כמו שמחליקים עושים, אך יהיה לכן שיער בריא וחלק יותר ממה שהיה לכן קודם. 

אז איך נוכל לקבל שיער חלק?

הברישו שיער רטוב עד שמתייבש

לאחר מקלחת, הניחו לו להתייבש לחלוטין, אך תוך כדי, הברישו כל 5 דקות, ושחקו עם חלקים בשיער עם הידיים כדי לעודד אותו להתיישר.

הדקו את השיער הרטוב בחלק האחורי של הראש.

כאשר השיער שלכן רטוב, חלקו לשני חלקים, סרקו את החלק השמאלי עד הסוף. קחו את החלק של השיער והדקו אותו בחלק האחורי של הראש עם סיכות. אותו דבר גם בחלק הימני. תנו לו להתייבש לבד.

גלגלו את השיער

השתמשו בגלגלות שיער גדולות, בגודל של פחיות סודה, הדקו בחוזה בראש, תנו לזה להתייבש לחלוטין, לחות עשויה לגרום לשיער לחזור להיות מתולתל או גלי, לכן תנו לזה להתייבש.

השתמשו בגומיות בלילה

עשו קוקו נמוך 1 או חלקו את השיער ל2 ועשו 2 קוקיות. חשוב שתהיו עם שיער רטוב. הוסיפו גומי כל סנטימטר לאורך השיער. ודאו שהגומי רופפות קצת. לכו לישון ובבוקר תשחררו את הגומיות. 

 הכינו מסכת שיער טבעית ליישור 

לחלב מלא שומן(קוקוס או חלבי) יש השפעה מרככת על השיער, אשר עשויה להחליק אותו.

אפשר להכין מסכת דבש וחלב. ערבבו כוס חלב מלא או חלב קוקוס עם כף דבש שימו בשיער והניחו למסכה להיספג בשיער למשך שעה אחת לפני השטיפה.

אפשר לערבב גם 2 כוסות חלב עם ביצה אחת, קחו קערה וערבבו עד למרקם חלק, השרו את השיער בתוך המסכה למשך 10 דקות וסחטו. אל תשטפו, עטפו בכיסוי למשך 30 דקות ואחר כך שטפו וייבשו.

עוד מסכה טובה- לערבב כוס חלב קוקוס, 4 כפות מיץ לימון, 2 כפות שמן זית, 3 כפות עמילן תירס. חממו באש נמוכה עד לקבלת מרקם חלק, צננו לחלוטין ואז מרחו על השיער. שטפו לאחר חצי שעה- 40 דקות. וייבשו את השיער.

תוכלו להוסיף לכל המסכות כמה טיפות של שמן שקדים או קוקוס כדי להשתלט עוד יותר על הקרזול ולהחליק את השיער.