כיצד סוכרת משפיעה על נשים

סוכרת עלולה להשפיע על גברים ונשים כאחד, אך ישנם כמה הבדלים המתרחשים כאשר אישה חולה בסוכרת מסוג 2. אם יש לכם סימנים ותסמינים של מחלה זו או אובחנתם לאחרונה, הנה כמה דברים שכדאי לדעת על סוכרת כנשים.

סוכרת הריון

בזמן הריון, נשים עשויות לחלות בסוכרת הריון. זה כאשר יש לכן עלייה ברמת הסוכר בדם רק בהריון. חשוב מאוד לעקוב אחר רמת סוכר בדם ולשפר את התזונה. 

השפעה על המיניות

סוכרת עלולה להשפיע על חיי המין של הנשים. כאשר סוכרת אינה מטופלת כראוי היא עלולה להוביל לעקצוצים ולאובדן תחושה בחלקי גוף מסוימים, זה כולל אזור הנרתיק. יתכן שיהיה יובש בנרתיק, מה שיכול להשפיע לרעה על חיי המין. בנוסף, סימנים נפוצים לסוכרת בקרב נשים הם זיהומים מוגברים של דלקות בדרכי השתן. 

שחלות פוליציסטיות

סוכרת יכולה להשפיע על נשים על ידי יצירת סיכון לחלות בתסמונת שחלות הפוליציסטיות. שחלות פוליציסטיות עלולות לגרום לרמות הורמונליות לא סדירות הנגרמות מתנגודת לאינסולין. תנגודת לאינסולין עשויה להוביל לסוכרת. ושחלות פוליציסטיות עלולות להוביל לאי פוריות, עלייה במשקל, לדיכאון ולתסמיני סוכרת.

כמובן שיש תסמינים גם כמו בעיות בכף רגל, מחלות עיניים, עייפות, תנודות במשקל, סחרחורת, ונזק עצבי. חשוב לקבל טיפול ראוי ברגע שאתם מאובחנים כחולי סוכרת ולהקשיב להוראות הרופא.