כללי

6 הרגלים שפוגעים בעיניים שלכם שאתם חייבים להפסיק

אחד מהאיברים החשובים ביותר בגוף הוא ללא ספק העיניים שלנו.

לעיתים קרובות, אנו מפתחים הרגלים רעים שעלולים לפגוע בעיניים ובראייה שלנו. הנה 6 הרגלים יומיומיים שעלולים להזיק לעיניים ולגרום לבעיות בראייה.

יותר מדי זמן מסך

למרות שבימינו מחשבים וטלפונים הם היבט הכרחי בחיים, בהייה ממושכת במסכים עלולה להזיק לעיניים שלכם. כאשר צופים בטלוויזיה, אנו נוטים פחות למצמץ. כתוצאה מכך, העיניים עלולות להיות רגישות יותר או אדומות, יבשות ומגורות. זכרו לקחת הפסקות מהבהייה במסך כדי לתת לעיניים לנוח.

משפשפים את העיניים

כאשר העין מגרדת או כואבת, מאוד מפתה לשפשף אותה. אתם צריכים לזכור שלגעת בעיניים זה לא רעיון כל כך טוב. זה עלול לסכן את הנימים שמתחת לעפעפיים, מה שעלול לגרום לדימום. אם אתם מתקשים להפסיק לשפשף את העיניים, במקום זאת שטפו במים קרירים. אם אתם מרגישים כאב שלא נפסק, פנו לרופא שלכם.

שימוש לא נכון באיפור

כל סוג של איפור עיניים כמו מסקרה, אייליינר וקרם עיניים, עלול לסכן את בריאות העיניים. בלוטות השמן עלולות להיסתם אם תניחי איפור עיניים קרוב מאוד לקו הריסים, וזה עלול להגדיל את הסיכוי לדלקות עיניים. השתמשו באיפור עד 3 חודשים.

מומלץ לבחור במוצרי קוסמטיקה של חברות מוכרות ואמינות מכיוון שאיפור זול עלול להכיל מרכיבים מסוכנים לעיניים ולראייה שלכם.

עישון

העישון פוגע כמעט בכל איבר בגוף, כולל העיניים. עישון יכול לגרום לסיכון גבוהה יותר לפתח מחלות עיניים כמו קטרקט, יובש בעיניים, ניוון מקולרי וכו. הפסקת או הפחתת עישון היא החלטה נבונה.

לא שמים משקפי שמש

זה באמת חשוב לשים משקפי שמש כשאתם בחוץ. קרינת השמש עלולה להזיק לעפעפיים שלכם ולגרום לניוונים בעיניים. השקיעו בזוג טוב של משקפי שמש ושימו אותם בכל פעם שאתם בחוץ.

לא ללכת לבדיקת עיניים שגרתית

כדי להבטיח ראייה ברורה ולהימנע מבעיות עיניים בעתיד, בדיקות עיניים הן חיוניות. לחלק ממחלות עיניים יש תסמינים מוקדמים אך לא ברורים, השינויים האלו מתרחשים בדרך כלל בשלבים מאוחרים של המחלות כך שטיפול לא יהיה יעיל כל כך. זה עלול להוריד את איכות החיים. בדיקות עיניים מדי פעם יסייעו במציאת הבעיה בהקדם.