6 סיבות להחליף את משחת השיניים בשמן קוקוס

במחקר הנעשה על בקטריות הגורמות לריקבון שיניים, נמצא כי שמן הקוקוס יעיל במיוחד. הבאנו כאן מספר סיבות טובות להתחיל לצחצח את השיניים עם שמן קוקוס מדי בוקר.

1.ללא כימיקלים מזיקים

משחות שיניים רגילות מכילות כימיקל אנטי-בקטריאלי הנקרא טריקלוזן, אשר נמצא כי הוא גורם לעמידות לאנטיביוטיקה והפרעות אנדוקריניות.

כימיקלים המשפיעים על המערכת האנדוקרינית הם בעיה רצינית, מאחר והם עלולים לגרום למגוון בעיות בריאותיות, כמו: סרטן השד, השחלות, הפרוסטטה וסרטן האשכים, לידת פגים ותינוקות במשקלים נמוכים, התבגרות מוקדמת אצל בנות, ואשכים טמירים בבנים.

מספר מחקרים בבעלי חיים הראו כי טריקלוזן גרם למומים בעצמות עוברי עכברים וחולדות, המצביעים על ההשפעה ההורמונלית.

2.יעיל נגד בקטריות הגורמות לעששת

מחקרים אף הראו כי עיסוי החניכיים באמצעות שמן קוקוס למשך 10 דקות כל יום (למשך 3 שבועות) הפחיתה בצורה משמעותית ריקבון ועששת הנגרמים על ידי חיידקי הסטרפטוקוקוס מוטאן.

3.ללא חומרים מקציפים

משחות שיניים רבות מכילים רכיבים כמו נתרן לאוריל סולפט (SLS), כימיקלים אשר אחראים להקצפה במשחת השיניים, אך הם גם מפריעים לתפקוד של בלוטות הטעם באמצעות פירוק של פוספוליפידים בלשון.

הדבר מאיץ את הטעם המר בפה והסיבה לכך שכל דבר מרגיש עם טעם רע לאחר צחצוח השיניים. זאת אולי הסיבה לכך ששמן קוקוס עובד בצורה יעילה להיגיינת הפה, מאחר והוא שומר על איזון נורמלי של ליפידים בלשון, תוך שמירה על הרכיבים האנטי-בקטריאליים.

4.לא יקר

צריך רק כמות קטנה של שמן קוקוס כדי לשמור על שיניים נקיות, לכן, צנצנת אחת יכולה להחזיק מספר חודשים, דבר אשר הופך את הצחצוח לזול לעומת משחת שיניים.

5.ניתן לצחצח גם את שיני הכלב שלכם

שמן הקוקוס יעיל ובטוח לצחצוח שיניהם של כלבים ובני אדם כאחד. מומלץ להיעזר במברשת שיניים, אבל היתרונות האוראלים לכלב יכולים אף להגיע מליקוק כמות קטנה של שמן הקוקוס.

6.לשטיפת הפה

ניתן להשתמש בשמן הקוקוס לשטיפת הפה, ממש כמו שאתם נוהגים לעשות עם מי שטיפת פה (רק לא כדאי שתנסו לגרגר עם זה). השמן פועל בתוך הפה באמצעות תנועה סביב השיניים למשך 10 דקות. למתחילים כדאי להתחיל עם 5 דקות בכל יום.