עור

תרופות ביתיות לטיפול בכתמי גיל

כתמי גיל, או בשמם האחר – כתמי כבד, הם בעיה נפוצה המתרחשת עקב עודף ייצור של מלנין, פיגמנט העור. ברוב המקרים הייצור המוגבר נגרם כתוצאה מחשיפה עודפת לשמש. בעיה זו עלולה להיגרם גם על ידי מנורות הנפוצות במיטות שיזוף.

הכתמים משתנים בגודלם ולרוב מופיעים בפנים, ידיים, כתפיים וזרועות – האזורים היותר חשופים לשמש. הכתמים שטוחים, עגולים, בעלי עודף פיגמנטציה, חומים או שחורים.

הכתמים נקראים כתמי גיל מכיוון שהם נפוצים יותר בגילאים בוגרים יותר, מעל 50. אנשים צעירים יכולים גם הם לסבול מהתופעה, במקרים בהם יש חשיפה מוגברת לשמש. בנוסף, הבעיה נפוצה יותר בקרב אנשים עם עור בהיר.

באופן עקרוני, כתמי הגיל אינם מזיקים, אך ייתכן ויפריעו מבחינה קוסמטית. לכן, אנשים ינסו להשתמש במוצרי הבהרה שונים כדי להיפטר מהם. אך, מוצרים אלה יכולים להיות יקרים ובעלי תופעות לוואי.

למזלנו, יש מספר תרופות ביתיות שאנו יכולים לנסות כדי להפחית את מראה הכתמים האלה.

שימו לב: במקרה והכתמים כהים מאוד או משנים צורה גשו לרופא במהרה. כדי לשלול בעיית עור חמורה יותר.

אלו הם התרופות הביתיות לטיפול בכתמי גיל:

1.חומץ תפוחים

תרופה ביתית מעולה להפחתת מראה הכתמים ושיפור אחידות גוון העור. חומץ התפוחים מכיל חומצת אלפא-הידרוקסית הפועלת כסוכן פילינג מעולה. הדבר מסייע בהבהרת כתמי הגיל ואזורים מוכתמים אחרים בעורך.

  • ערבבו כמות שווה של מים עם חומץ תפוחים, הוסיפו מעט דבש ומרחו על האזור שאתם מעוניינים לטפל. השאירו למשך 15-20 דקות ושטפו. בצעו פעם ביום.
  • בנוסף, הוסיפו כפית חומץ תפוחים לכוס מים ושתו פעם ביום לשיפור מראה העור והבריאות הכללית.

2.לימון

מיץ הלימון מכיל חומצה ציטרית המסייעת לנו להיפטר מתאי עור מתים באמצעות פירוק הפיגמנט מלנין. באופן הדרגתי כתמי הגיל יובהרו. הויטמין C בלימון הוא נוגד חמצון מעולה המגן על העור מפני רדיקלים חופשיים.

  • מרחו את מיץ הלימון הטרי על אזור הכתמים בעור. השאירו למשך 10 דקות ושטפו במים חמים. בצעו פעמיים ביום. אם יש לכם עור רגיש, דללו במים לפני המריחה על העור.
  • ניתן גם לסחוט את המיץ לקערה ולהוסיף 2-3 כפות סוכר. ולעסות בעדינות את העור למשך מספר דקות. השאירו למשך 30 דקות ושטפו את העור. בצעו את הטיפול 1 או 2 פעמים בשבוע.

שימו לב: לא לצאת לשמש מיד לאחר טיפול הלימון, מאחר וזה רק יכול להחמיר את הכתמים.

3.אלוורה

כשמדובר בטיפול בכתמי גיל, האלוורה מאוד יעילה. היא מכילה רכיבים המסירים בעדינות תאי עור מתים ומעודדים התפתחות של תאי עור חדשים ובריאים. בשימוש קבוע האלוורה יכולה לסייע לנו בהבהרת הכתמים ואפילו להסרתם.

  1. קחו עלה אלוורה, חתכו אותו והוציאו את הג'ל.
  2. שפשפו את הג'ל על כתמי הגיל
  3. תנו להיספג למשך שעה או יותר. לאחר מכן שטפו את העור.
  4. בצעו פעמיים ביום.