טיפולים טבעיים עם שמן זית

כאשר מדובר במוצרי היופי הטובים ביותר במטבח שלכם, לא ניתן להתעלם משמן הזית. כיוון שהוא מרכך עוצמתי, הוא יכול להעניק לשיער שלכם צורה, ברק, רכות וחוסן. הוא חודר בקלות עד לזקיקי השערה, ומסייע בשימור לחות השיער.

מעבר לכך שהוא אחד השמנים הטובים ביותר לטיפול בשיער, שמן הזית גם מועיל לעור ולציפורניים. על פי מחקר שנערך ב-2012 ופורסם במגזין PLOS ONE, חומצות השומן הבלתי רוויות בשמן הזית מסייעות בהגנה על העור מפני הזדקנות חיצונית (פוטואג'ינג) כתוצאה מחשיפה ממושכת לשמש או לקרני UV אחרות.

שמן זית מועיל גם לציפורניים חלשות ושבריריות. הלחות שבשמן מסייעת בתיקון נזקים, ומרככת את הציפורניים ואת העור המת שסביבן.

על מנת לשפר את הבריאות הכללית שלכם, הכניסו כף או שתיים של שמן זית כתית מעולה לתזונה היומית הקבועה שלכם. כמו כן, תוכלו להשתמש בו בשגרת היופי שלכם, במיוחד עבור השיער, העור והציפורניים.

  • שיער: עסו את הקרקפת בשמן זית חמים למשך מספר דקות. כסו את השיער בכובע אמבטיה, ואפשרו לשמן להיספג למשך 30 עד 45 דקות. לבסוף, חפפו את השיער שלכם בשמפו כרגיל. השתמשו בטיפול השיער הזה פעמיים בשבוע על מנת ליהנות משיער יפהפה ובריא.
  • עור: עסו את גופכם עם מעט שמן זית חמים. חכו 30 דקות, ואז התקלחו. ייבשו את הגוף שלכם בטפיחות עדינות, ומרחו קרם לחות קליל. השתמשו בטיפול זה באופן יומיומי על מנת ליהנות מעור מושלם.
  • ציפורניים: עסו את ציפורניכם ביסודיות עם מעט שמן זית חמים. המתינו 15 דקות לפני שטיפה במים חמימים. חזרו על הפעולה פעמיים או שלוש פעמים ביום.