טיפולים עור

5 דברים שעושים לכם קמטים (ואתם לא שמים לב)

אין לנו ספק שאתם כבר יודעים שחשיפה ממושכת לשמש, חוסר שתייה של מים ועישון יכולים לגרום לקמטים. לכן, אם אתם משתמשים בקרם הגנה, לא מעשנים ושותים מלא מים, אתם בסדר, נכון? אולי לא.

מסתבר שישנם מספר הרגלים שאנחנו עושים כל יום, מבלי להרגיש, הגורמים ומעודדים קמטים.

80 אחוזים מהקמטים שלנו נוצרים לדוגמא מחשיפה לשמש, עישון וכדומה, אך ה-20 אחוזים הנותרים נגרמים על ידי הרגלים שאף פעם לא באמת חשבנו עליהם.

נכון, אי אפשר להימנע מכל הקמטים, אבל המומחים טוענים שהימנעות ממספר הרגלים שפיתחנו עם הזמן יכולים לסייע לנו בכך.

שתייה דרך קשית

שימוש בקשית אולי טוב לשיניים שלנו, אבל יש לו השפעה גם על העור.

אולי זה ישמע לכם קצת מוגזם, אבל שתייה עם קשית בצורה קבועה יכולה לגרום לכם לקמטים סביב הפה. למה? כשאתם שותים עם קשית, תנועת השאיבה של השפתיים גורמת להרס של הקלוגן סביב הפה, אשר משאיר נזק על העור.

לכן, זה בסדר לשתות מדי פעם עם קשית באירועים מיוחדים, אבל אל תהפכו זאת להרגל קבוע.

שימוש מוגזם במזגן

הגיוני לגמרי להדליק את המזגן כשחם או קר לכם, אבל לצערנו, המזגן עלול לגרום ליבוש העור, וכך לגרום להזדקנות מוקדמת ולקמטים סביב העיניים והפנים.

מומלץ, לשמור כוס מים לצד המיטה בלילה בכדי להגביר את הלחות בחדר במהלך השינה, כיוון המזגן לטמפרטורות סבירות גם כן יכול לסייע.

לעיסת מסטיק

אולי תרצו לשקול מחדש את הרגלי לעיסת המסטיק שלכם. לעיסת מסטיק דורשת פעולת שרירים משמעותית באזור הלחיים, כשפעולת הלעיסה חוזרת על עצמה היא עלולה לגרום לקמטים באזור השפתיים והלחיים.

אם אתם משתמשים במסטיק בכדי לרענן את הפה, נסו למצוא תחליפים אחרים בכדי לרענן אותו.

לא משתמשים מספיק במשקפי שמש

מצמוץ קבוע של העיניים – כתוצאה מסינוור השמש, צפייה במסך הנייד וכדומה – גורם לקמט קבוע בין הגבות, וקמטים סביב העיניים. אם אתם לא אוהבים לענוד משקפי שמש, נסו להשתמש בכובע וכך תקלו על העיניים שלכם.

מניחים את הפנים על הידיים

האם את רגילים להניח את הפנים על הידיים שלכם? אולי הגיע הזמן להפסיק. הנחת הפנים על הידיים עלולה לגרום לקמטים בדיוק באותו אזור בפנים.

הפעולה גורמת נזק לקלוגן ולאלסטיות העור עקב העומס עליו. אם לא תפסיקו להניח את הפנים על הידיים, הסיכויים לקמטים באותו אזור יעלו בצורה משמעותית.

תגית