כללי תזונה

5 מזונות שלא כדאי לכם להכניס לפה!

קל להתפתות לכל מיני מאכלי "נוחות" שיש להם טעם מפנק.

זה בסדר להתפנק מדי פעם, אך ממש לא כדאי להכניס את המאכלים האלה לשגרה שלכם. למזונות מסוימים יש השלכות בריאותיות.

5 מזונות שלא כדאי לכם לאכול אותם

סירופ אגבה

אגבה הוא ממתיק "בריא" ומשווק כבעל ערך גליקמי נמוך. למעשה, אגבה הוא ממתיק מעובד מאוד. הוא עובר המון תהליכים כימיים לפני שהוא הופך לסירופ. התהליכים הכימיים האלו עלולים לגרום לבעיות בריאותיות.

מערכת העיכול אינה סופגת פרוקטוז כל כך בקלות, וכתוצאה מכך, זה עלול לגרום לעומס על הכבד. במיוחד כשמדובר על מוצרים שעברו תהליכים כימיים. פרוקטוז נקשר להשמנה, מחלות כבד שומני ובעיות בריאות רבות אחרות.

פרוקטוז נמצא גם בפירות, אך פירות מכילים גם סיבים שעוזרים לפירוק איטי של הפרוקטוז, ולא כמו סירופ, שעבר תהליכים והפרוקטוז מרוכז ומכיל כמות גדולה יותר ונספג ישירות לדם.

תירס לא אורגני

יש תירס שמגודל בעזרת זרעים מהונדסים גנטית. התירס הזה חסר טעם ועמוס בחומרי הדברה. תמיד הקפידו לקנות תירס אורגני על פני תירס שלא אורגני.

סלמון שגדל בחוות

סוג הסלמון הזה מכונה גם סלמון אטלנטי. הוא עשוי להיות מזוהם ברמות מסוכנות. כימיקלים מזיקים חודרים לשומן של הסלמון, וכאשר צורכים את הסלמון מהסוג הזה, עלול להיווצר השפעות שליליות רבות על בריאות האדם.

העדיפו סלמון בר על פני סלמון מכלובים או מחווה.

שרימפס

שרימפס אינו בריא ועמוס בכימיקלים, הם עשויים להיות עשירים באנטיביוטיקה, הם מזיקים ובאיכות נמוכה מאוד.

קאפקייקס

מי לא מכיר קאפקייקס? הם בהחלט חמודים ונראים טעימים. אך קאפקייקס קנויים מלאים במרכיבים המסכנים את הבריאות. שומנים רב בלתי רווים שעלולים לגרום לדלקות ולמחלות לב. סביר מאוד שהחיטה מהונדסת גנטית ומכילה גלוטן, שקשה לעיכול. לסוכר אין ערך תזונתי והוא עלול להעלות את רמות הסוכר בדם, ולהמריץ את שחרור האינסולין. העדיפו להכין קאפקייקס ביתיים.

צריכה מרובה עלולה לפגוע בקולגן בעור ולהוביל לקמטים, ולבעיות רבות אחרות. הם קטנים ומתוקים אבל הם מכילים כמויות של שומני טראנס, צבעים מלאכותיים ומלח. אז הם בהחלט לא יגרמו לכם להיראות חמודים.

המנעו מהמזונות האלו עד כמה שאתם יכולים והגוף שלכם יודה לכם.