זוגיות

למה גברים חוזרים כשאתן דווקא מחליטות להמשיך הלאה

דווקא כשאתן מחליטות לוותר לחלוטין על מערכת היחסים ולנתק קשר, כאילו הם מריחים שאתן מאושרות והם מחפשים שוב לבלגן את חיי האהבה שלכן.

אז למה הם תמיד חוזרים כשאתן ממשיכות הלאה? סביר להניח שיש הרבה סיבות, הנה כמה מהם.

למה הם תמיד חוזרים כשאתן מתגברות?

כאשר מערכת יחסים מסתיימת, זה יכול להיות קשה להבין מדוע בן הזוג הקודם שלכן עשוי לחזור לאחר שהמשכת הלאה. זה טבעי להרגיש מבולבלות, פגועות ואפילו כועסות כשזה קורה, אבל חשוב להבין שיכולות להיות מגוון סיבות מדוע גברים חוזרים.

איבוד שליטה

עבור גברים רבים, חזרה היא דרך להחזיר לעצמם חלק מהשליטה שאולי איבדו במערכת היחסים. זו דרך להראות שהם עדיין רלוונטיים ושעדיין אכפת להם, גם אם הם לא רוצים להיות שוב בקשר מחויב. גברים עשויים גם לחזור כדי לשכך את האשמה שהם מרגישים על שעזבו, או בגלל שהם מבינים שהם מתגעגעים למערכת יחסים ורוצים לנסות שוב.

תחושת אחריות

לפעמים, גברים חוזרים כי הם מרגישים תחושת אחריות כלפי האדם האחר. הם עשויים להרגיש מחויבים לוודא שהאדם השני בסדר, או לוודא שהקשר הסתיים ביחסים טובים. הם עשויים גם לחזור כי הם לא רוצים לפגוע באדם השני, או כי עדיין אכפת להם מהם ורוצים לוודא שהם בסדר.

מרגישים רגשות

לבסוף, גברים עשויים לחזור מהסיבה הפשוטה שעדיין יש להם רגשות כלפי האדם האחר. גם אם הם לא רוצים לקיים שוב מערכת יחסים מחויבת, ייתכן שעדיין אכפת להם מהאדם האחר וירצו להישאר בקשר. זה נכון במיוחד אם מערכת היחסים הסתיימה בתנאים רעים, מכיוון שלגברים יכול להיות קשה לשחרר רגשות כלפי מישהו שפעם היה להם אכפת ממנו.

חשוב לזכור שהסיבות של כל אחד לחזור הן שונות. אם בן הזוג הקודם שלכן חוזר, חשוב לקחת קצת זמן כדי לחשוב למה הם עשויים לעשות את זה ואיך אתן מרגישות לגבי זה. חשוב גם להציב גבולות ולוודא ששניכם באותו עמוד לגבי אופי הקשר.

מה היתרונות של להמשיך הלאה?

1. ביטחון עצמי מוגבר: שחרור יכול לעזור לכן לבנות מחדש את הביטחון העצמי והאמון בעצמכן, כאשר אתן לוקחות שליטה על המצב ומבצעות בחירות יזומות.

2. להבהיר דברים: להמשיך הלאה יכול לעזור להביא בהירות למצבים מסוימים, לעזור לכן להתמקד במה שחשוב ולהרפות ממה שלא.

3. רגשות חיוביים יותר: לשחרר ולהמשיך הלאה יכול לעזור לשחרר רגשות שליליים כמו טינה וכעס, ולהחליף אותם ברגשות חיוביים כמו תקווה ואופטימיות.

4. יחסים משופרים: שחרור יכול לעזור לשפר את היחסים עם אנשים שאולי היו חלק מהבעיה, כאשר אתם מעבירים את המיקוד מהעבר להווה.

5. מטרה מחודשת: להמשיך הלאה יכול לתת לכן תחושה מחודשת של מטרה ומוטיבציה להמשיך בחתירה להצלחה.