דרכים שבהן אנחנו הורסים את השיער שלנו(מבלי לשים לב)

היופי שלנו לא רק נמדד לפי איכות העור, צבע העיניים, צורת השפתיים או האף. השיער שלנו הוא אחד החלקים החשובים ממה שעושה אותנו יפים. אם אנחנו נרצה לשמר את יופי השיער, נצטרך לטפל בו ולמנוע כל מיני נזקים.

אתם עלולים לפגוע בשיער על ידי עשיית דברים פשוטים ויומיומיים שנראים "לא מזיקים". תתרחקו מהדרכים הבאות אם אתם רוצים למנוע נזקים לשיער:

לחפוף עם ראש ישר

זווית הראש משחקת תפקיד די חשוב בשמירה על בריאות השיער. חפיפה עם ראש ישר עשויה להפעיל לחץ רב על השורשים ולפגוע בהם. הדרך הכי טובה היא לכופף את הראש למטה. כך אנחנו נמנעים מלחץ על הקרקפת וזה עשוי לסייע לנו לחפוף בצורה יותר נוחה, כך שנוכל למרוח שמפו למשל על הקרקפת תוך כדי הימנעות מקצוות השיער.

מקלחת עם מים חמים

מקלחת חמה אכן עשויה להרגיע את הגוף שלכם, אך זה ממש לא טוב לשיער. מים חמים עלולים להסיר את הלחות הטבעית של השיער ולהשאיר אותו יבש, מחוספס, ושברירי. כדי לשמור על שיער בריא, התקלחו עם מים פושרים או קרים. 

 ייבוש כשהשיער רטוב

לעשות פן בזמן שהשיער שלכם רטוב הוא לא רעיון טוב. אלא אם כן אין לכם זמן, ואתם משתמשים בקרם או מוס מגן חום. השתמשו תמיד בתרסיסים לשיער להגנה מפני חום לפני ייבוש.

אם אתם מתכוונים לייבש את השיער, הורידו את הראש כך שהשיער יהיה הפוך והשתמשו בפן על חום בינוני, לאחר שהוא יבש, עברו עליו בטמפרטורה קרה כדי למנוע נזקים.

אי שתיית מים

שתיית מים היא חיונית מאוד לשיער בריא. 10% מבריאות השיער מורכב משתיית מים. אם לא תשתו מספיק מים, זה עלול לפגוע בצמיחת השיער.

אוכלים יותר מדי ג'אנק או עושים דיאטה קיצונית

השיער שלכם צריך ויטמינים, חלבונים וחומרים מזינים אחרים כדי להראות בריא ויפה. ברזל למשל הוא אחד החומרים החיוניים והחשובים ביותר לבריאות השיער. כשעושים דיאטות קיצוניות או אוכלים יותר מדי ג'אנק, אתם מונעים מהשיער שלכם לקבל את החומרים שהוא צריך. כתוצאה מכך מראה השיער לא נראה טוב. שמירה על תזונה מאוזנת וכוללת מזונות כמו ברוקולי, סלמון, זרעי פשתן, תרד ועוד תעזור לכם לשמור על שיער בריא.

לא עושים תספורת 

רוב האנשים מפחדים לעשות תספורת כי הם רוצים להאריך אותו, אבל ההשפעה היא הפוכה, קצוות השיער נהיים מפוצלים וזה עלול להפחית את צמיחת השיער. גזירת קצוות השיער אחת לחודשיים חיונית לצמיחת השיער ולמניעת נזק.