עור

הרכיב הכי חשוב למניעת קמטים ולבריאות העור

רטינול הוא סוג של ויטמין A, הוא אחד מהרכיבים הנמצאים במוצרי טיפוח ויופי שונים. ברטינול נעשה שימוש רחב בזכות היתרונות הבריאותיים הרבים שלו ובמיוחד לבריאות העור. בדקו את תוויות המוצרים שאתם קונים ותראו אם המרכיב הזה נמצא ברשימה, זאת יכולה להיות אינדיקציה טובה לכך שהקרם עור, סרום או קרם לחות שקניתם יעיל. 

איך הרטינול עובד?

ברגע שאנו מורחים על עור הגוף קרם המכיל רטינול הוא מסייע בבנייה מחדש של הקולגן ומפחית את הקמטים. הוא מסייע בטיפול בתאים אשר נפגעו מנזקים שונים של אורח החיים שלנו, כמו נזקי השמש והתזונה שלנו. הוא עושה זאת באמצעות קילוף של השכבה העליונה של העור ומסייע בחידושו על ידי כך שהוא חודר מהשכבה החיצונית של העור עד השכבה הפנימית הנקראת הדרמיס, ומסייע בבניית תאים חדשים.

טיפול באקנה

הרטינול מסייע לנו לטפל בבעיות אקנה, הוא עושה זאת באמצעות ניקוי זקיקי השערה ונקבוביות העור. בנוסף לכך, הרטינול מסייע בחיסול הבקטריות הגורמים לפצעונים.

הפחתת קמטים

קרמים המכילים רטינול יעילים ממש כמו נוגדי-חימצון בשיקום נזקי עור. רטינול יכול להחיות את העור ולטשטש את מראה הקמטים על העור. הרטינול נמצא במוצרים שונים לטיפול בקמטים – הקפידו לבדוק לפני הקניה שהרכיב נמצא בריכוז גבוה.

אחידות של צבע העור

הרטינול והנגזרות שלו יעילים מאוד בשיפור גוון העור וטישטוש מקרים של פיגמנטציה. מייחסים זאת לתכונות הקילוף של הרטינול, המסייע בהסרת תאים כהים של העור וחשיפת העור מתחתיו.

חשוב לשים קרם הגנה, במהלך היום, ובקרם הרטינול להשתמש בלילה.

כיווץ נקבוביות

גודל הנקבוביות קשור לגנטיקה שלך, אבל רטינואידים כמו הרטינול יכולים לסייע לשפר את גודל הנקבוביות ואת הצורה שלהם. מייחסים זאת לכך שהרטינול מסייע בסילוק הפסולת הגורמת לנקבוביות להיפתח.

באילו מאכלים יש רטינול?

אנחנו יכולים לצרוך רטינול ממזונות מעולם החי ומאכלים מעולם הצומח המכילים בטא-קרוטן המומר בגוף לויטמין A רטינול.  מקורות מהחי הם: שמן דגים, כבד, ביצים, גבינה וחלב. ומהצומח: בטטה, גזר, כרוב, מלון, ברוקולי ועוד.

איפה ניתן להשיג רטינול?

הרטינול נמצא במוצרי טיפוח שונים להפחחת קמטים, אך ניתן גם לקבל מרשם מרופא לתכשיר המכיל רטינול בריכוז גבוה בעלויות יחסית נמוכות.