6 סימנים לכך שאתם סובלים מתלות רגשית בבן זוגכם!

להיות בזוגיות יכולה להיות חוויה נפלאה ומספקת, אבל לפעמים חוסר הביטחון והצרכים הרגשיים שלנו יכולים להוביל אותנו להיות תלויים בפרטנר שלנו. למרות שזה טבעי לרצות חיבה ותשומת לב מבן הזוג שלכם, דביקות יתר על המידה יכולה להעמיס על מערכת היחסים שלכם. הנה כמה סימנים לכך שאתם יותר מדי תלויים בבן הזוג שלכם

סימנים שאתם תלויים בבן הזוג שלכם

מחפשים ביטחון

אם אתם כל הזמן צריך לשמוע כמה בן הזוג שלכם אוהב אותכם, או שאתם צריכים לשמוע ולהיות בטוח שהוא לא יעזוב אתכם. זה סימן שאתם תלויים יותר מדי בבן זוגכם. אמנם זה נורמלי לחפש בטחון מעת לעת, אבל כל הזמן לחפש אותו יכול להיות מתיש עבור בן הזוג.

מרגישים קנאה ורכושניות

אם אתם מרגישים קנאה כשבן הזוג שלכם מדבר עם אנשים אחרים או אם אתם חווים סוג של רכושנות כשהם מבלים עם חברים, ייתכן שאתם תלויים בו יותר מדי. אמון הוא חלק חשוב בכל מערכת יחסים, והרגשה מתמדת של קנאה או רכושנות יכולה להיות סימן לכך שאינכם סומכים על בן הזוג שלכם.

כל הזמן רוצים להיות עם בן הזוג שלכם

אם אתם לא יכולים לסבול להיות בנפרד מבן הזוג שלכם, אפילו לפרק זמן קצר, יכול להיות שאתם תלויים בו. אמנם חשוב לבלות זמן ביחד בזוגיות, אבל חשוב גם שיהיו לכם תחומי עניין ותחביבים משלכם.

זקוקים לתשומת לב מתמדת

אם אתם מרגישים שאתם תמיד צריכה להיות מרכז תשומת הלב של בן הזוג שלכם, יכול להיות שאתם תלויים בבן זוגכם יותר מדי. חשוב לתת לבן הזוג מקום וזמן להתמקד בצרכים ובתחומי העניין שלו.

ניתוח יתר

אם אתם מוצאים את עצמכם מנתחים יתר על המידה כל דבר קטן שהשותף שלכם עושה או אומר, ייתכן שאתם תלויים בו יותר מדי. חשוב לסמוך על בן/בת הזוג ולא לחשוב יותר מדי על כל פעולה או מילה קטנה.

בן הזוג אחראי לאושר שלכם

אם אתם מרגישים שבן הזוג שלכם אחראי לאושר שלכם, ייתכן שאתם תלויים בו. חשוב לקחת אחריות על האושר של עצמכם ולא לסמוך רק על בן/בת הזוג שהם יגרמו לכם לאושר.

אם אתם מזהים אחד מהסימנים הללו בעצמכם, או מכירים מישהו שמתנהג כך, חשוב לנקוט בצעדים כדי לטפל בהתנהגות שלכם או בשלהם. שוחחו עם השותף שלכם על החששות שלכם ועבדו יחד כדי למצוא פתרון. חשוב גם לעבוד על בניית הביטחון העצמי וההערכה העצמית שלכם, מכיוון שזה יכול לעזור לכם להרגיש פחות נזקק במערכת היחסים שלכם. זכרו, מערכת יחסים בריאה בנויה על אמון, תקשורת וכבוד הדדי.