טיפולים כללי עור

הטיפולים הטובים ביותר לריפוי כוויות קלות

כוויות קלות בדרך כלל פוגעות רק בשכבה העליונה של העור, וכך הופכת את האזור לאדום, נפוח וכואב. מגע עם פריטים חמים, או נוזל חם, יכול לגרום לכוויות. כוויות עלולות להיגרם גם מהשמש, אדים, הלם חשמלי, מגע של מתכת חמה, הפעלת כיריים בזמן בישול, וכן הלאה.

אם הכוויות לא מטופלות בזמן, עלולה להיווצר צלקות בעור וגם לגרום לכאבים. עם זאת, ישנן כמה טיפולים טבעיים שעשויים לרפא את הכאב של הכוויות בקלות, ולקדם החלמה מהירה של הצלקת.

הטיפולים הטובים ביותר לריפוי כוויות 

הטיפולים האלו יעניקו לכם הקלה, ואפילו יטשטשו את הצלקות שנגרמו מהכוויה.

אלוורה

לאלוורה יש תכונות מקלות על העור, והוא עשוי להפחית כאבים ונפיחות באזור הפגוע. זה גם מעולב לטשטוש הצלקות. שפשפו אלוורה או ג'ל אלוורה מעל הכוויה.

תוכלו לערבב כפית של אבקת כורכום בג'ל האלוורה. אבקת הכורכום היא אנטי מיקרוביאלית ומקלה, וביחד הם עשויים לסייע לכם להיפטר מכאבים ואדמומיות.

תפוח אדמה

לתפוח אדמה יש תכונות מרגיעות עור שעשויה להקל על הכאבים ולהפחית את דרגת הכאב של הכוויה.

גרדו תפוח אדמה ומרחו אותו על האזורים עם הכוויות, לאחר 30 דקות נגבו בעדינות מהעור.

אפשר גם לחתוך תפוח אדמה לעיגולים ולשפשף על הכוויה

חומץ תפוחים

חומץ עשוי להרוג חיידקים ולעזור בטיפול הכוויות ולמנוע נזקים נוספים. ערבבו כמויות מדויקות של חומץ תפוחים ומים בקערה. ומרחו אותו על הכוויה. חזרו על זה 2-3 פעמים ביום.

שיבולת שועל

לשיבולת שועל יש תכונות שעשויות להקל על העור ולהפחית כאבים והחמרה כתוצאה מהכוויה. ערבבו כמות שווה של שיבולת שועל ומים וערבבו. חכו שהמים יספגו במשך 20 דקות. ומרחו על האזור עם הכוויה והשאירו ל20 דקות. לאחר מכן שטפו.

עוד טיפים:

  • העבירו מים קרירים על האזור עם הכוויה
  • לעולם אל תניחו קרח על הכוויה, זה עלול להגביל את זרם הדם ולגרום נזק לרקמות רגישות.
  • השתדלו לא לחבוש את המקום עם הכוויה, ונסו לא להיות בשמש.
  • במוצרי חלב של שומן וחלבונים שעשויים להקל על כוויות ולקדם החלמה, תוכלו לשים חלב או יוגורט על הכוויה למשך 20 דקות לקבלת שיפור.
  • אכלו מזונות עשירים בוויטמין E ו-C. ויטמין C מקדם החלמה מהירה יותר של הפציעות ותורם ליצירת הקולגן. ויטמין E עשוי להקל על הכוויות ולמניעת צלקות.