7 מזונות שתומכים בתת פעילות של בלוטת התריס

היפותירואידיזם הוא מצב שבו בלוטת התריס אינה מייצרת מספיק הורמון בלוטת התריס (תת פעילות), מה שעלול להוביל למגוון תסמינים כמו עייפות, עלייה במשקל ועור יבש. בעוד שלעתים קרובות נותנים תרופות לטיפול בתת פעילות בלוטת התריס, תזונה יכולה גם למלא תפקיד בתמיכה בתפקוד בלוטת התריס.

הנה כמה מזונות שיכולים לתמוך בתת פעילות בלוטת התריס.

מזונות לתמיכה בתפקוד בלוטת התריס

פירות ים/דגים

פירות ים הם מקור עשיר ליוד, החיוני לתפקוד בלוטת התריס. בלוטת התריס משתמשת ביוד לייצור הורמון בלוטת התריס, ולכן קבלת מספיק יוד חיונית עבור אלה עם תת פעילות בלוטת התריס. אפשרויות פירות ים כמו סלמון, טונה, שרימפס ואצות הן כולן מקורות מצוינים ליוד.

אגוזי ברזיל

אגוזי ברזיל הם מזון נוסף שעשיר ביוד, אך הם מכילים גם סלניום. סלניום הוא מינרל שחשוב לבריאות בלוטת התריס מכיוון שהוא עוזר להמיר T4 (הורמון בלוטת התריס לא פעיל) ל-T3 (הורמון בלוטת התריס הפעיל). רק כמה אגוזי ברזיל ביום יכולים לספק את כל הסלניום שאתה צריך.

מוצרי חלב

מוצרי חלב כמו חלב, גבינה ויוגורט עשירים גם ביוד וגם בסידן. סידן חשוב לתפקוד בלוטת התריס מכיוון שהוא עוזר לבלוטת התריס לייצר ולשחרר הורמון בלוטת התריס. לסידן יש תפקיד גם בהתכווצות השרירים ובתפקוד העצבים.

פירות יער

פירות יער עמוסים בנוגדי חמצון, שיכולים לעזור להפחית את הדלקת בגוף. דלקת עלולה להפריע לתפקוד בלוטת התריס, ולכן אכילת תזונה עשירה במזונות אנטי דלקתיים כמו פירות יער יכולה להועיל לסובלים מתת פעילות בלוטת התריס.

תרד

תרד הוא מקור נהדר לברזל, שחשוב לבריאות בלוטת התריס. ברזל דרוש לייצור המוגלובין, חלבון הנושא חמצן בדם. רמות ברזל נמוכות עלולות להוביל לעייפות ולתסמינים אחרים השכיחים בתת פעילות בלוטת התריס.

ביצים

ביצים הן מקור מצוין לחלבון, שחשוב לשמירה על מסת השריר ולשמירה על רמות האנרגיה. הם מכילים גם יוד, סלניום ואבץ, שכולם חשובים לבריאות בלוטת התריס.

שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא שומן בריא שיכול לעזור לתמוך בתפקוד בלוטת התריס. הוא מכיל חומצות שומן בינוניות, הניתנות להמרה לאנרגיה על ידי הכבד. זה יכול להיות מועיל עבור אלה עם תת פעילות של בלוטת התריס שחווים לעתים קרובות עייפות.

לסיכום, תזונה מאוזנת הכוללת מזונות אלו יכולה לסייע בתמיכה בתפקוד בלוטת התריס ולהקל על חלק מהסימפטומים של תת פעילות בלוטת התריס. חשוב לדבר עם רופא כדי לקבל את הטיפול המתאים למצבכם, אך שילוב מזונות אלה בתזונה שלכם יכולה להיות דרך מצוינת לתמוך בטיפול.