איך להיפטר מקשקשים? – 10 טיפולים טבעיים

דלגו על השימוש בשמפו נגד קשקשים, במקום, נסו את הטיפולים הביתיים הבאים כדי לטפל בקשקשים בצורה יעילה.

הקשקשים עלולים להיגרם כתוצאה מקרקפת יבשה, עור שומני ומגורה, או בעיית עור הנקראת סבוריאה דרמטיטיס (seborrheic dermatitis). היא נגרמת גם על ידי בעיות בריאותיות אחרות כמו אקזמה, פסוריאזיס, או התפתחות של פטריית שמרים הנקראת מלסזיה – Malassezia. כל אלה גורמים לגירוי ולהיווצרות פתיתי עור לבנים, קטנים ויבשים על הקרקפת והשיער.

שמן עץ התה

מחקר אחד הראה כי חפיפת השיער עם רק 5 אחוזים משמן עץ התה יכולה לשפר בצורה משמעותית את חומרת הקשקשים. ניתן להוסיף מספר טיפות של שמן עץ התה לשמפו האהוב עליכם ולחפוף כרגיל.

אספירין

האספירין מכיל אותו רכיב פעיל (חומצה סליצילית) הנמצא בתכשירי שמפו רפואיים לטיפול בקשקשים. רסקו שני כדורי אספירין לאבקה והוסיפו לכמות השמפו הרגילה שאתם משתמשים במהלך החפיפה. השאירו את התערובת על השיער למשך 1-2 דקות. שטפו את השיער וחפפו שוב רק עם שמפו.

אבקת סודה לשתייה

אבקה זו הנמצאת כמעט בכל מטבח יכולה להיות הפתרון לקרקפת נקייה מקשקשים. הרטיבו את השיער, שימו כף יד מלאה באבקת סודה לשתייה הקרקפת ועסו אותה היטב. אבקה זו מפחיתה את פעילות הפטרייתית בקרקפת הגורמת לקשקשים. ייתכן והשיער יתייבש בהתחלה, אבל לאחר מספר שבועות הקרקפת תתחיל לייצר שמנים טבעיים, אשר יגרמו לשיער שלכם להיות רך וללא סימני קשקשים.

חומץ תפוחים

החומציות בחומץ התפוחים משנה את רמת ה-PH בקרקפת, ומקשה על התפתחות פטרייתית. ערבבו רבע כוס חומץ תפוחים יחד עם רבע כוס מים בבקבוק התזה והתיזו על הקרקפת. עטפו את הראש במגבת למשך 15 דקות עד שעה, ולאחר מכן שטפו את השיער כרגיל. עשו זאת פעמיים בשבוע.

שמן קוקוס

טיפול מעולה לקשקשים שגם מריח נפלא. לפני המקלחת, עסו 3-5 כפות שמן קוקוס בקרקפת והשאירו למשך שעה. חפפו את השיער כרגיל.

לימון

עסו את הקרקפת עם 2 כפות מיץ לימון ושטפו במים. לאחר מכן, ערבבו כפית מיץ לימון בכוס מים ושטפו את השיער עם תערובת זו. חזרו על הטיפול כל יום עד שהקשקשים נעלמים. חומציות הלימון עוזרת באיזון ה-PH בקרקפת, דבר המסייע בשמירה עליה מפני קשקשים.

מלח

ניתן להשתמש בחספוס של מלח השולחן כפילינג מעולה לטיפול בקשקשים לפני החפיפה. קחו מעט מלח ופזרו על הקרקפת היבשה. עסו את הקרקפת היטב למשך מספר דקות, ולבסוף, חפפו את השיער.

אלוורה

הפסיקו את הגירודים עם עיסוי טוב של אלוורה לפני חפיפת השיער. ההשפעה המקררת של האלוורה מרגיעה את הגירוי.

שום

הרכיבים האנטי-פטרייתיים של השום הם מושלמים לטיפול בבקטריות הגורמות לקשקשים. רסקו שיני שום ועסו את הקרקפת. כדי להימנע מריח חזק, ערבבו את השום עם מעט דבש ומיד לאחר הטיפול חפפו את השיער היטב.

שמן זית

מרחו כ-10 טיפות של שמן זית על הקרקפת וכסו בכובע רחצה למשך הלילה. בבוקר לחפוף את השיער כרגיל.