תזונה

למה נשים צריכות לאכול אבוקדו

פרי האבוקדו הוא מזין מאוד ומציע יתרונות בריאותיים רבים, כמו הגנה על תאי הגוף מפני סרטן, מאבק בדיכאון או שיפור צמיחת העור והשיער.

ישנם יתרונות בריאותיים מסויימים לאכילת אבוקדו שנשים ישמחו לדעת!

שומנים בריאים

אבוקדו עשיר בויטמינים ומינרלים רבים. למרות שהאבוקדו מכיל שומן, השומן הזה נחשב לשומן טוב, והוא עשוי להוריד את רמות הכולסטרול בדם במיוחד בקרב נשים, והוא תורם לתחושת שובע וחיוני במניעת סוכרת.

מונע סרטן צוואר הרחם והשד

סרטן צוואר הרחם הוא הסרטן הרביעי בשכיחותו בקרב נשים בעולם. למרות שאין מחקר שהוכיח בין צריכת אבוקדו להפחתת סרטן מסוג זה, חומצה הפולית באבוקדו קשורה לסיכון מופחת לסרטן צוואר הרחם.

האבוקדו מכיל בערך 59 מק"ג חומצה פולית, יש לו כמה רכיבים אנטי סרטניים כמו קרוטנואידים ופיטוכימיקלים.

טוב להריון

אבוקדו עשיר בחומצה פולית, החיונית להריון בריא. צריכה מאוזנת של אבוקדו עשויה לסייע להפחית את הסיכון להפלות ולהפרעות בצינור העצבי.

כמו כן, אבוקדו מכיל חומצות שומן החיוניות להתפתחות תקינה של העובר ולתזונה בריאה.

אישה בהריון צריכה לצרוך בסביבות ה-600 מק"ג חומצה פולית ביום, לכן חשוב להתייעץ עם הרופא שלכם לגבי תוספים שניתנים במהלך ההיריון, חוץ מהאוכל שאתן אוכלות.

משפר את בריאות העור והשיער

אבוקדו עשיר בביוטין (ויטמין B7 או H) המסייע בהענקת לחות לעור ולשיער, ובמניעת עור יבש. הוא מכיל מינרלים בריאים ונוגדי חמצון המסייעים בהסרה של תאי עור מתים.

במקום לבזבז כסף על מוצרים שאינכם בטוחים לגביו, תוכלו להכין שמן טבעי מהאבוקדו ולהשתמש בו בתור קרם עור או שיער. שמן אבוקדו מכיל חומצות שומן, ויטמינים D ו-E, ובטא קורטן שעוזרים להעניק לחות ולהזין את העור והשיער.

שורה תחתונה

מתינות היא המפתח. למרות שאבוקדו הוא מאוד בריא לנשים, אסור להגזים עם אכילתו. אבוקדו מכיל תכולת שומן גבוהה, ואכילה מוגזמת עלולה להוביל לעלייה לא מכוונת במשקל.

ישנן דרכים שונות לאכול אבוקדו, אפשר לאכול אותו בשלמותו, או להוסיף לשייקים שלכם, או לסלטים. וניתן גם להשתמש באבוקדו לעור ולשיער.