6 דרכים לגדל ציפורניים חזקות ויפות

חולמות על ציפורניים ארוכות, חזקות ויפות יותר? אתן לא צריכות לפנות לאקריליק – במיוחד אם הציפורניים שלכן הופכות שבירות וחלשות בגלל הג'לים.

כל שעליכן לעשות הוא ליצור שגרת ציפורניים מיוחדת. להלן מספר טיפים ליצירת השגרה שתשאיר לך ציפורניים מדהימות באופן טבעי:

1.החליפו את פצירת הציפורניים שלכן

במידה והציפורניים שלך שבירות, פצירה קשה לא תעשה להן טוב. גם אם יש לך פצירת ציפורניים מזכוכית רכה, היא עדיין עלולה להיות קשה מדי לציפורניים חלשות. הפצירה יכולה לשבור ולפצל את הציפורניים, מה שאומר שהציפורניים ישארו קצרות.

חפשי פצירת ציפורניים רכה ככל האפשר. בעת הטיפול, עשי זאת בכיוון אחד, במשיכות עדינות אך מהירות.

2.מרחו שמן קיוטיקל עשיר בכל יום

חזקו את הציפורניים שלכן וספקו להן ויטמינים על ידי מריחת שמן קיוטיקל מזין לציפורניים פעמיים ביום.

כשהציפורניים יבשות, יש סיכוי גבוה שהם יהיו שבירות יותר. קרם לחות עשוי למנוע סדקים, אך אין לו השפעה מרפאת. השקיעו בשמן לציפורניים באיכות גבוהה המכיל ויטמינים לשמירה על הציפורניים ולחיזוקן.

3.בדקו אם יש לכם חוסרים תזונתיים

הקפדה על תזונה בריאה ומזינה היא חיונית להתפתחות הציפורניים. לכן, חשוב לדעת את החסרים התזונתיים שלכם.

אם חסר לכם חומצה פולית, או ויטמין B9, הדבר יכול להשפיע לרעה על בריאות הציפורניים ועל בריאותכם הכללית. המקורות העשירים ביותר לוויטמין B9 הם ירקות עליים ירוקים, דגנים מלאים, תפוזים, שעועית, אספרגוס, חסה וכרובית.

אתם יכולים גם ליטול תוספי ויטמין B9 אם הרופא שלכם ממליץ על כך.

4.הגנו על הציפורניים מפני מים וחומרים רעילים

כאשר אתם רוחצים את הכלים או מנקים את הבית, וודאו שאתם עוטים כפפות. חשיפה מוגזמת למים, במיוחד בתהליך הנקיון, עלולה לגרום לציפורניים שבירות ופחות יפות.

5.קראו את התוויות

זה לא סוד שרוב הלקים והמסירים מכילים כימיקלים מסוכנים. כך גם האקריליק. כשאתם מורחים בקביעות כימיקלים אלה על הציפורניים, הן נחלשות יותר ויותר, ומפחיתים את הסיכוי לגדל ציפורניים ארוכות ובריאות יותר.

אם אינכם יכולים ללכת ללא ציפורניים צבועות, השקיעו במריחת לק בלתי רעיל ובמסיר ללא אצטון, אם כי עדיין קריטי וחשוב לתת לציפורניים הפסקה לתקופה.

6.הוסיפו ביוטן לתזונה

ביוטין, או בשמו האחר ויטמין B7, ממלא תפקיד מפתח בצמיחת הציפורניים. אם הציפורניים שלכם חלשות ושבירות, הדבר עשוי להיות אינדיקציה לכך שאתם חסרים בויטמין זה.

הגבירו את צריכת הביוטין על ידי הוספת שקדים, ביצים, תרד, בטטות, פטריות וכרובית לתוכנית התזונתית השבועית שלכם. אם אתם שוקלים תוסף, התייעצו תחילה עם רופא.

לסיכום

אם אתם אוכלים תזונה מאוזנת היטב ומפסיקים לצבוע את הציפורניים, תוכלו לגדל ציפורניים חזקות ובריאות מהר יותר.

מתן לחות לידיים לפחות פעמיים ביום יכולה למנוע מהציפורניים להתייבש. לבסוף, יש להיזהר כאשר אתם משתמשים בפצירה לציפורניים וכשאתם מנקים את הבית.