שיער

טיפים לשמירה על שיער בריא ולמניעת נשירה

שיער בריא תלוי בכל מיני גורמים כמו מזג אוויר ותזונה נכונה. במאמר זה נביא 9 טיפים שיהפכו את השיער שלנו ליפה, מבריק והכי חשוב בריא יותר.

1.גזרו קצוות מפוצלים

קצוות מפוצלים לא תורמים למראה שיער בריא שאנחנו מחפשים, והפתרון היחיד הוא לגזור את קצוות השיער, כי ברגע שהשערות התפצלו הן כבר לא ניתנות לשיקום.

הקפידו לגזור קצוות מפוצלים כל חצי שנה לפחות, הדבר מחדש את מראה השיער ונותן לוק של שיער בריא יותר. שמירה נכונה על שיער בריא תצמצם את מספר הפעמים בהם נצטרך לגזור את קצוותיו.

2.הפחיתו באיסוף שיער מתוח מדי

כל תסרוקת אשר מותחת את השיער גורמת לנשירת השיער ולהחלשתו, לכן המעיטו ככל הניתן מלאסוף את השיער לקוקו או בכל צורה אחרת אשר מותחת אותו. מומלץ ועדיף להשתמש בקליפס בצורה קצת רופפת, וכשהולכים לישון ישנה עדיפות לשינה עם שיער פזור על פני שינה עם שיער אסוף.

3.הפחיתו את השימוש בפן ותכשירים לשיער

אלו מייבשים ופוגעים בשערה ומונעים מהשיער שלנו להיות בריא. אם מוכרחים להשתמש בפן אז עדיף בדרגת חום נמוכה יותר. יש להקפיד ולהיזהר מחימום עודף של קצוות השיער אשר נוטים להישרף ולהתפצל כתוצאה מהחום.

4.לנגב בעדינות לאחר חפיפה

יצאתם מהמקלחת? הקפידו לנגב את השיער בעדינות תוך כדי טפיחות עדינות לכל אורך השיערה. שימו לב כי שיער רטוב נוטה יותר להישבר וניגוב אגרסיבי שובר את השיער.

5.הולכים לים

כשהולכים לים או לבריכה הכלור ומי הים מייבשים את השיער, על מנת לצמצם את הנזק אפשר לשים כובע ים, פיתרון אחר יותר אופנתי הוא למרוח את השיער במרכך שיער, קרם לחות לשיער או קרם הגנה, בשום פנים לא למרוח על השיער שמן תינוקות או כל שמן אחר, עם החשיפה לשמש השיער מתייבש ונוצר מראה שיער שרוף וחסר חיוניות.

6.תזונה והשיער שלנו

תזונה נכונה מאוד חשובה לשיער וגם למניעת נשירה. לכן, אנו צריכים לדעת מה לאכול כדי לקבל שיער בריא. הקפידו על תזונה נכונה הכוללת מזונות עשירים בברזל, אומגה 3 וחלבון איכותי.

תזונה עשירה לשיער בריא יכולה להיות תזונה אשר מכילה קטניות ואגוזי מלך המכילים אומגה 3, ביצים המכילים חלבון, מוצרי חלב המכילים סידן וירקות עשירים בויטמין C.

7. בעלי השיער היבש

לבעלי שיער יבש לא מומלץ לחפוף כל יום, מפני שהשמפו מייבש מאוד את השיער. ניתן להשתמש בתחלופות שונות כמו שמפו עדין, שמפו לתינוקות או שמפו אשר עשוי מחומרים טבעיים וידידותיים לשיער.

8.לא להשתמש בשמפו פלוס מרכך

השמפו הרגיל בצורתו הנפרדת מנקה יותר טוב ועדיף מאשר שמפו פלוס מרכך. גם לגבי המרכך שבצורתו הרגילה עושה את תפקידו בצורה טובה יותר ומתיר קשרים בשיער. אין צורך להגזים בשימוש במרכך, יש לשים כמות קטנה, בעיקר בקצוות, באזור הקרקפת לשים כמה שפחות.

9.מסכה לשיער פעם בחודש

להשתמש במסכה לשיער לפחות פעם בחודש, לשיער צבוע ויבש במיוחד להשתמש פעם בשבוע. אפשר להשתמש במסכות טבעיות כמו שמן זית או רוזמרין. לשים על שיער לח או רטוב, לעטוף במגבת או בד, ללכת לישון ובבוקר לחפוף ולשטוף את השיער. התוצאה שיער בריא, רך ומלא ברק.