6 בעיות בריאותיות נפוצות בקרב נשים (שלא כדאי להתעלם)

נשים וגברים חולקים מספר בעיות בריאותיות דומות, אך בחלקן, נשים מועדות יותר לחלות. אילו מחלות נפוצות יותר בקרב נשים? ומהן דרכי ההתמודדות.

המחלות הנפוצות שמשפיעות על הנשים, ואיך אפשר להפחית את הסיכון:

1.מחלות לב

מחלות לב הן סיבה נפוצה למוות בקרב נשים. התסמינים של התקף לב כוללים: כאבים בחזה, קוצר נשימה, חולשה בזרועות.

נשים צפויות לחוות קוצר נשימה, בחילות והקאות. בדרך כלל קשה לזהות את הסיפטומים ולקשר אותם להתקף לב, והמון נשים מבטלות אפשרות זו וחושבות שהן סובלות מצרבת. גורמי הסיכון הם לחץ דם, כולסטרול וירידה באסטרוגן.

2.שבץ מוחי

שבץ מוחי משפיע על נשים יותר מגברים. ישנים שני סוגים של שבץ מוחי: דימום מוחי, או חסימה של כלי הדם אשר גורמת לפגיעה בזרימת הדם.

התסמינים עשויים להשתנות בהתאם לגורם של השבץ המוחי, התסמינים העיקריים הם , קושי דיבור, וחוסר תחושה בגפיים.

יש גם קשר בין הריון לשבץ מוחי. רעלת הריון (לחץ דם גבוהה במהלך ההריון) יכולה להגביר את הסיכון לשבץ מוחי. אירועים כמו הפרעות בקרישי דם, קרישת יתר, יכולים להתרחש במהלך ההריון, ואלה יכולים להגביר את זרימת הדם למוח.

3.סוכרת

למרות שהמחלה נפוצה גם בקרב גברים וגם בקרב נשים, נשים רגישות יותר לסיבוכים הקשורים לסוכרת.

עיוורון, מחלת כליות, דיכאון יכולים להיות סיבוכים של המחלה. עוד מצב שעלול להתרחש הוא סוכרת הריונית, מצב שבו במהלך ההריון רמת הגלוקוז עולה ומתפתחים סיבוכים. הטיפול האפשרי הוא דיאטה, פעילות גופנית, זריקות אינסולין או תרופות דרך הפה.

ללא ספק סוכרת יכולה לגרום לקשיים במהלך ההריון, כולל הפלה ומומים מולדים. חשוב לנסות לשמור על משקל תקין, לאכול בריא, ולהפסיק עישון במידה ומעשנים.

4.דלקות בדרכי השתן

דלקת דרכי השתן נפוצה במיוחד אצל נשים, החיידקים נכנסים לאיזור האינטימי ומתחילים להתרבות. התסמינים כוללים הטלת שתן תכופה, כאבים או צריבה בעת מתן שתן. הדלקת יכולה להיעלם מעצמה, או בעזרת אנטיביוטיקה.

5.בריאות מינית

ישנם יותר מ-30 סוגים של זיהומים המועברים במגע מיני, במיוחד לנשים. אחד הנפוצים ביות הוא וירוס הפפילומה (HPV), שניתן למנוע באמצעות חיסון HPV.

6.סרטן השד

סרטן השד הוא הנפוץ ביותר בקרב נשים. חשוב לבצע ממוגרפיה מגיל 40 כדי לגלות על הסרטן בשלב מתקדם .בנוסף בחירה באורח חיים בריא, פעילות גופנית והפסקת עישון תפחית משמעותית את הסיכויים לחלות.