עקבים סדוקים? טיפולים ביתיים שעובדים ב-100%

אחד הדברים הטובים ביותר והנוחים הוא ללבוש כפכפים או סנדלים יפים שנותנות לרגליים שלנו לנשום בזמן החום הזה. אלא אם כן יש לכם עקבים סדוקים. עקבים סדוקים עלולים להיות כואבים ביותר ורגישים. 

בנימה חיובית, טיפול בעקבים סדוקים לא צריך להיות מסובך, אלא אם זה קשור למחלה רפואית כלשהי. זה די נפוץ, וישנם מספר טיפולים ביתיים שניתן לעשות אותם בבית, כך שתוכלו לקבל עקבים רכים ויפים.

כאשר העור של העקבים הופך לעבה או יבש, הוא מאבד מהרכות והגמישות שלו. מה שעלול לגרום לסדק בצורה כואבת. עקבים סדוקים יכולים להיות תוצאה של שינויים הורמונליים, או מצבי עור כרוניים כמו אקזמה ופסוריאזיס.

טיפולים טבעיים לעקבים סדוקים:

 

שמן קוקוס 

שמן קוקוס יעניק לחות רבה לעקבים, מרחו אותו פעמיים- כשאתם קמים בבוקר , ולפני השינה. חשוב לשמור על שגרה יומיומית ולהתמיד. לחות תעזור לעקבים להישאר רכים.

קרצוף דבש

דבש מדהים לעור שלנו, זהו כמו חומר לחות טבעי, זה עשוי לעזור לעור החיצוני להחלים, הוסיפו כוס דבש לקערת מים גדולה, השרו את כפות הרגליים, עסו והשאירו למשך 20 דקות, תוכלו לעסות אותו באבן ספוג בעדינות. ולאחר מכן לייבש היטב כפות רגליים ולמרוח קרם לחות. 

וזלין ומיץ לימון

וזלין מעניק לחות טובה ומצוינת עבור עקבים סדוקים , לפני השינה, עסו עם וזלין עקבים סדוקים, עסו עד שנספג בעור, ולבשו גרביים כדי לשמור על לחות. שקלו להוסיף כמה טיפות מיץ לימון לווזלין, חומצת הלימון מסייעת לקילוף העור, ולצמיחה מחודשת של תאי עור חדשים.

סודה לשתייה

סודה לשתייה נחשבת לפילינג נהדר, מסיר תאי עור מתים ומשאיר עור רך וגמיש, יש לו גם תכונות אנטי דלקתיות. הניחו 3 כפות סודה לשתייה בקערה עם מים פושרים וערבבו עד שהסודה לשתייה מתמוססת. השרו את כפות הרגליים למשך 15 דקות, שפשפו בעדינות עם אבן ספוג את העקבים, ושטפו במים נקיים ויבשו את כפות הרגליים במגבת היטב.