כללי

למה נשים עולות במשקל לאחר הנישואין?

נישואים נחשבים לאירוע משמעותי עבור כל אישה. זה הזמן שבו היא נפרדת ממשפחתה ועוברת לחיות עם בן זוגה. כל כלה לעתיד דואגת שהיא תראה הכי טוב ביום חתונתה, יש כאלה שמתחילות לשמור על תזונה, ללכת לחדר כושר, לפתח הרגלים בריאים וכו'.

בעוד שכולם מדברים על ירידה במשקל לפני החתונה, אף אחד לא מדבר על עלייה במשקל לאחר החתונה.

כמעט כל זוג נשוי טרי חווה עלייה במשקל. במדינות כמו הודו, נשים עולות משקל רב במיוחד לאחר נישואין, אצלם זה נחשב סימן טוב.

הנה הסיבות שמובילות לעלייה במשקל לאחר הנישואים:

הדיאטה מקבלת "מכה"

המון נשים לפני יום חתונתן מנסות כל דיאטה אפשרית כדי לרדת במשקל הכי מהר שאפשר.

כאשר אנחנו קוטעים מאכלים בבת אחת, הגוף נכנס לסוג של "הישרדות", הוא לא מקבל מספיק מזון. כתוצאה מכך נוצרים התקפי אכילה, וחלק מהנשים מוצאות את עצמן מתפנקות בהמון מתוקים לאחר יום חתונתן וכך רואות עלייה במשקל.

בנוסף לכך, בבית שלנו אנו יכולים להכין את הכמות המדויקת שאנחנו רוצים, אך כאשר אתן בבית של ההורים של הבן זוג, כמות וסגנון האכילה שלהם שונה, לכן לפעמים הגוף שלכן יכול להעלות כמה קילוגרמים, גם אם תהיו זהירים במה שאוכלים.

את דואגת פחות

לפני שרוב הנשים מתחתנות, הן מטפחות את גופן. לאחר הנישואין, סדרי העדיפויות שלהן משתנה. המחשבה על המשקל כמעט ואינה חשובה להן.

הן מתמקדות יותר במערכת היחסים ולא בעצמן, ויכול להיות ששעות הכושר שלהן לפני הנישואין הוחלפו בשעות בישול, ומבשלות לבעל ארוחות טעימות וכבדות וגם הן נהנות מהם.

לחץ שגורם להתקפי אכילה

כנשים נכנסות לבית חדש, זה שינוי גדול עבורן. למרות שהן מודעות כבר שהן התחתנו, והכירו את המשפחה, השינוי גורם ללחץ, המחשבה שאם הם מרוצים ממך או לא – אלה עלולים לעורר לחץ.

ואיך מצליחים להתגבר על הלחץ? על ידי אכילה מוגזמת. השלב הראשוני של הנישואין מביא איתו הרבה שינויים וכך נוצר לחץ, שמוביל להתקפי אכילה.

הורמון "האהבה"

מערכת יחסים מביאה לשינוי רגשי גדול, נישואין לרוב משחררים את הורמון האוקסיטוצין(האהבה) בגוף, שגורם לאגירת משקל.