כללי

טעויות נפוצות בשירותים שאתם כנראה עושים בלי לשים לב

חדר האמבטיה הוא אחד החדרים המשומשים ביותר בכל בית, ובכל זאת הוא גם אחד מהחדרים שמתעלמים ממנו ביותר בכל הנוגע לניקיון ותחזוקה נאותים. למרבה הצער, רבים מאיתנו עושים טעויות נפוצות בכל הנוגע להיגיינה וארגון חדר האמבטיה, שעלולות להוביל לריחות לא נעימים, לתנאים לא כל כך בריאים ואפילו לבעיות בריאותיות. להלן כמה מהדברים הנפוצים ביותר שאנו ממשיכים לעשות לא בסדר בחדר האמבטיה וכיצד לתקן אותם.

6 טעויות שאתם כנראה עושים בשירותים מבלי לשים לב

אי נטילת ידיים כמו שצריך

אחד הדברים הכי חשובים שתוכלו לעשות כדי למנוע התפשטות חיידקים הוא לשטוף את הידיים היטב לאחר השימוש בשירותים. עם זאת, אנשים רבים לא שוטפים את ידיהם מספיק זמן או משתמשים בכמות מספקת של סבון. כדי לשטוף כראוי את הידיים, הרטיבו אותן במים חמים, הקציפו עם סבון ושפשפו לפחות 20 שניות לפני שטיפה ויבשו במגבת נקייה.

שימוש ביותר מדי נייר טואלט

אמנם חשוב להשתמש בכמות נייר טואלט כדי לנקות את עצמך כראוי, אבל שימוש רב מדי עלול לגרום לבעיות בצנרת והסביבה. במקום זאת, נסו להשתמש במגבונים לחים או מותג שידידותי יותר לסביבה של נייר טואלט.

השארת מגבות רטובות על הרצפה

מגבות רטובות שנותרו על רצפת חדר האמבטיה עלולות להפוך במהירות למקומות רבייה לחיידקים ועובש. במקום זאת, תלו מגבות לייבוש על וו או מתלה מגבות, וכבסו אותן בקביעות כדי לשמור אותן טריות ונקיות.

שימוש בחומרי ניקוי לא נכונים

רבים מאיתנו טועים בשימוש בחומרי ניקוי כימיים קשים בחדר האמבטיה, שעלולים להזיק הן לבריאות והן לסביבה. במקום זאת, נסו להשתמש בחומרי ניקוי טבעיים כמו חומץ, סודה לשתייה ומיץ לימון, שהם לא פחות יעילים ובטוחים הרבה יותר.

לא מנקים את מברשת האסלה

מברשות אסלה חיוניות לשמירה על ניקיון האסלה, אך הן יכולות גם להכיל חיידקים וחיידקים אם לא מנקים אותן כראוי. לאחר השימוש במברשת האסלה יש לשטוף אותה במים חמים ולחטא אותה בתמיסת ניקוי.

אי אוורור חדר האמבטיה

ללא אוורור מתאים, חדרי אמבטיה עלולים לתפוס לחות , מה שעלול להוביל לצמיחת עובש וטחב. כדי למנוע זאת, הקפידו להפעיל את מאוורר הפליטה או לפתוח חלון במהלך ואחרי המקלחת, והשתמשו במסיר לחות במידת הצורך.

על ידי ביצוע השינויים הפשוטים האלה בהרגלי האמבטיה שלכם , אתם יכולים להבטיח חוויה נקייה יותר, בריאה יותר ונעימה יותר לעצמכם. אל תזלזלו בחשיבות ההיגיינה והארגון הנכונים של חדר האמבטיה, והעמידו אותה בראש סדר העדיפויות בשגרת יומכם.