אכילת כף טחינה תעניק לכם את 5 היתרונות הבאים

טחינה היא מרכיב רב תכליתי שנמצא בשימוש במטבח המזרח תיכוני במשך מאות שנים. עשויה משומשום טחון, טחינה היא מקור עשיר לחלבון, סיבים ושומנים בריאים, כמו גם ויטמינים ומינרלים כמו סידן, ברזל ומגנזיום. בעוד שטחינה נפוץ במאכלים מלוחים כמו חומוס ובבא גנוש(סלט חצילים), ניתן להשתמש בה גם במגוון תרופות טבעיות לבעיות בריאות שונות. במאמר זה, נחקור כמה מהדרכים שבהן ניתן להשתמש בטחינה כתרופה טבעית.

יתרונות הטחינה

בריאות הלב

טחינה היא מקור טוב לשומנים חד בלתי רוויים ורב בלתי רוויים, הידועים כמפחיתים את רמות הכולסטרול ומפחיתים את הסיכון למחלות לב. הוא מכיל גם ליגנאנים, שהם נוגדי חמצון שיכולים לסייע בהגנה מפני מחלות לב. כדי לשפר את בריאות הלב שלכם, תוכלו לנסות להוסיף כף טחינה לשייק הבוקר או בשיבולת שועל.

בעיות עיכול

הטחינה מכילה רמות גבוהות של סיבים, שיכולים לסייע בוויסות העיכול ולמנוע עצירות. הוא גם עשיר בויטמינים מקבוצת B, שיכולים לסייע בהפחתת דלקת במעיים. אם אתם חווים בעיות עיכול, נסו להוסיף כף טחינה לכוס מים חמימים ולשתות אותה לפני הארוחות.

בריאות העור

טחינה היא מקור עשיר לויטמין E, החיוני לשמירה על עור בריא. ויטמין E הוא נוגד חמצון שיכול לסייע בהגנה מפני נזקי עור הנגרמים על ידי רדיקלים חופשיים. כדי לשפר את בריאות העור, נסו לערבב כף טחינה עם דבש ולמרוח אותה כמסיכת פנים פעם בשבוע.

בריאות העצם

טחינה היא מקור טוב לסידן, החיוני לשמירה על עצמות חזקות. הוא מכיל גם מגנזיום, שחשוב לבריאות העצם ומסייע בוויסות רמות הסידן בגוף. כדי לשפר את בריאות העצמות, נסו להוסיף כף טחינה לשייק או ליוגורט היומי.

תוספת אנרגיה

טחינה היא מקור טוב לחלבון ושומנים בריאים, שיכולים לספק אנרגיה מתמשכת לאורך כל היום. הוא מכיל גם ברזל, החיוני להובלת חמצן לתאים בגוף. כדי להגביר את רמות האנרגיה, נסו להוסיף כף טחינה לשייק הבוקר או למרוח אותה על פרוסת טוסט דגנים מלאים.

לסיכום, טחינה היא מרכיב רב תכליתי שניתן להשתמש בו במגוון תרופות טבעיות לבעיות בריאות שונות. הרמות הגבוהות של חלבון, סיבים ושומנים בריאים, כמו גם ויטמינים ומינרלים, הופכים אותו לתוספת מזינה לכל תזונה. אז בפעם הבאה שאתם מחפשים תרופה טבעית לבעיה בריאותית, שקלו לאכול כף של טחינה