עור

6 פתרונות טבעיים לנקבוביות עור מורחבות

נקבוביות מורחבות הם כמו בורות קטנים בעור הפנים שלנו, ממש כמו עור התפוז, לא מראה מלבב נכון? נקבוביות מורחבות גורמות לנו להראות זקנים יותר. אנשים עם עור שומני יותר נוטים לבעיה הזאת יותר. גורמים כמו לחץ, גנטיקה ועור לא בריא משפיעים על חומרת הנקבוביות המורחבות.

עם השנים העור מאבד מהאלסטיות שלו, דבר המחמיר את הבעיה. ישנם הרבה דרכים להקטין את בעית הנקבוביות המורחבות. השוק מלא במוצרים הטוענים לטפל בבעיה, אבל למה לבזבז כל כך על פתרון שאנחנו יכולים למצוא במדפי המטבח?

6 פתרונות בייתים לנקבוביות מורחבות:

1.חלבון ביצה

חלבון הביצה גורם לנקבוביות המורחבות להתכווץ תוך מתיחת והידוק העור. מסכת חלבון הביצה מסייעת בהוצאת השומן המיותר מהעור. קחי 1 חלבון ביצה, ערבבי עם 2 כפיות של שיבולת שועל ו-2 כפיות של מיץ לימון. ערבבי וצרי משחה אחידה, מרחי על נייך והשאירי 30 דקות. לבסוף רחצי היטב במים קרים. השתמשי בשיטה זו פעמיים בשבוע לעור יפה יותר.

2.מיץ מלפפונים

ערבבי מיץ מלפפונים עם קמח תירס למשחה סמיכה. מרחי את המשחה על הפנים והשאירי אותה 15 דקות ולאחר מכן רחצי היטב. המסכה הזו לא רק מסייעת לנקבוביות מורחבות, אל גם משפרת את מרקם העור.

3.תחליב עגבניות

מרחי מיץ עגבניות על פנייך והשאירי על פנייך למשך 15-20 דקות. שטפי במים חמים. העגבניות מכילות רמה גבוהה של חומצה ואשלגן, המסייעים בהעלמת כתמים על עור הפנים.

4.קוביות קרח להידוק נקבוביות מורחבות

העברת חתיכת קובית קרח עטופה בבד על העור היא אחת מהשיטות הטובות ביותר להקטין את הנקבוביות. השיטה גם מסייעת בהקטנת ייצור החלב בעור לטווח זמן קצר.

5.יוגורט

מרחו יוגורט על עור הפנים והשאירו למשך 20 דקות, לאחר מכן שטפו עם מים חמים. חזרו על כך פעמיים בשבוע בכדי להפחית את גודל נקבוביות העור המורחבות.

6.אבקת סודה לשתייה

לסודה לשתייה יש יתרונות אנטי בקטיראיליות ואנטי דלקתיות הנלחמות במקרים של פצעונים ואקנה. הכיני משחה תוך ערבוב סודה לשתייה עם מים חמים (2 כפיות מכל אחד). מרחי על פנייך ועסי בעדינות למשך 30 שניות, בתנועות מעגליות. לבסוף רחצי היטב במים קרים.