טיפולים

5 יתרונות לג'ל הפטרולאום (וזלין)

השם המוכר יותר של ג'ל הפטרולאום הוא וזלין, אשר עם השנים נהפך למותג פופולארי. בג'ל עצמו אין רכיבים רפואיים והוא אינו נספג בעור, אך היתרון הגדול שלו הוא באטימת העור, כך הוא מסייע במניעת מגע עם חיידקים, זיהומים ובשמירה על העור.

לכפות הרגליים רגליים יבשות וסדוקות

סובלים מיובש בכפות הרגליים? פדיקור הוא אולי אחד הדברים הראשונים שתחשבו עליו, אבל כל מה שבאמת אתם צריכים הוא וזלין, זוג גרביים ושינה לילה טובה.

מרחו וזלין על החלק הפנימי של כפות הרגליים לפני השינה (הגרביים שומרות על הג'ל, לא על הסדינים שלכם) והתעוררו בבוקר ותגלו שהעור הקשה התרכך והסדקים נעלמו.

טוב לידיים

העור שלנו מכיל בצורה טבעית שמנים ונוזלים השומרים עליו רך, אבל שטיפה עודפת של הידיים, מחלות עור כמו אקזמה או רק הזדקנות נורמלית גורמת נזק להגנה של העור, ליובש וגירויים בעור – במיוחד בכפות הידיים. הוזלין מסייע באטימת הלחות המסייעת לו להישאר על פני העור למשך זמן ארוך יותר.

לעור הפנים

ככל שאנו מזדקנים, עור הגוף שלנו נהיה יבש יותר. הוזלין יכול לסייע לנו לרכך את העור היבש, וכמו כן להפחית את מראה הקווים הקטנים של הקמטים (זה לא יעלים לכם את הקמטים, אבל לפחות יפחית את המראה שלהם). השתמשו בו מדי יום כקרם לחות וכמסיר איפור.

ריפוי של פצעים

הוזלין יכול לסייע לנו גם בריפוי פצעים ומפחית את סיכון לצלקות. בכל הנוגע לריפוי פצעים, שמירה על לחות היא הכרחית לריפויו, ברגע שהפצע נחשף לאוויר העור מתייבש וכך זמן ההחלמה מתארך, הוזלין מסייע באטימת הפצע ועל שמירת הלחות וכך גורם לריפוי מהיר יותר.

מניעת שפשפות

ספורטאים רבים הנוטלים חלק בפעילויות עצימות, כמו מרתון ורכיבה על אופניים, משתמשים בוזלין למניעת שפשפות. יש למרוח אותו במקומות בגוף בהם החיכוך הוא גבוה כמו המפשעה.