טיפולים ביתיים לצמיחת השיער

שיער ארוך, עבה ומבריק הוא חלומם של רבים. לכן, בעיות כמו שיער דליל או נשירת שיער יכולות להטריד מאוד – נשים וגברים כאחד. אבל אתם לא צריכים לדאוג. ישנם כמה טיפולים טבעיים אשר יכולים להזין את השיער ולגרום לצמיחתו מחדש. הטיפולים האלו נמצאו יעילים מאוד, במידה ותקפידו עליהם לפחות לתקופה של חודש.

עיסוי קרקפת וטיפול בשמן חם

עיסוי הקרקפת שלכם משפר את זרימת הדם ולכן מזרז את צמיחת השיער, ואתם רק צריכים לעשות זאת למשך 5 דקות מדי יום. כל מה שצריך לעשות הוא לעסות את הקרקפת עם האצבעות בתנועות סיבוביות, תוך כדי לחיצות עדינות בכדי לסייע לזרימת הדם.

ניתן לעסות את הקרקפת גם עם שמן חם אחת לשבוע. פשוט חממו שמן קוקוס או שמן זית במיקרוגל, החימום יסייע לחדירה לפיר השערה וכמו כן להפחתת קשקשים. שימו את השמן החם על השיער ומשחו אותו בצורה אחידה לכל אורכו. כסו את השיער במגבת (ניתן להשתמש במייבש שיער בכדי לחמם את המגבת) והשאירו אותה למשך חצי שעה לפחות לפני החפיפה בשמפו.

רוזמרין

הרוזמרין הוא צמח מרפא מעולה לשיער שלנו. הוא מסייע לצמיחת השיער, לחיזוק השורשים ומסלק קשקשים. הרוזמרין מכיל נוגדי חימצון המסייעים בגדילת השיער. בנוסף לכך, הגופרית והסיליקה ברוזמרין מסייעים במניעת נשירה.

הרוזמרין מסייע לזרימת הדם בקרקפת ובפתיחת זקיקי שערה סתומים, וכמו כן שיקום צבע השיער.

ערבבו 2 טיפות שמן רוזמרין עם שתי כפיות של שמן, השמן יכול להיות שמן זית, קוקוס, שקדים או אבוקדו. שימו על השיער ועסו את הקרקפת. השאירו על השיער לפחות חצי שעה ומיד לאחר מכן חפפו אותו כרגיל בשמפו. ניתן לעשות את הטיפול מספר פעמים בשבוע.

ביצים

השיער בנוי מחלבון קרטין והביצים הם מקור מעולה לחלבון. לכן, הם יכולים לעזור מאוד לצמיחת השיער שלנו.

  • הקציפו שני חלמונים והוסיפו 2 כפיות של שמן זית. מרחו את התערובת על הקרקפת והשיער למשך 15 עד 20 דקות. שטפו עם מים קרים ולאחר מכן חפפו את השיער עם שמפו.
  • אפשרות שניה, ערבבו בבלנדר: ביצה אחת, רבע קופסת יוגורט ומיונז. מרחו על השיער וכסו אותו בכובע מקלחת. השאירו למשך חצי שעה לפני השטיפה.