טיפולים

איך אפשר להקטין את הישבן?

לחלקנו האזור "הבעייתי" בגוף הוא הבטן, ולחלק אחר הוא הישבן. איך ניתן להקטין את הישבן ולחטב אותו? בפוסט זה נביא 5 דרכים מעולות בכדי לסייע לישבן שלנו להראות יפה וחטוב יותר.

1.חזקו את שרירי הישבן

אימונים לחיזוק שרירי הישבן הם הדרך הטובה ביותר להקטין את הישבן. שרירים תופסים פחות מקום מאשר שומנים וגורמים להרמת הישבן ולמראה מעוצב יותר.

2.פעילות אירובית

מאחר ושומן הוא הגורם המרכזי לישבן גדול, פעילות אירובית היא התשובה הכי מהירה להקטין אותו. ריצה, שחייה או אופניים ישרפו ביעילות את הקלוריות העודפות.

3.צמצמו בצריכת הקלוריות

ככל שתצרכו פחות קלוריות כך לא יהיה צורך לשרוף אותם אחר כך. שריפת הקלוריות על ידי אימון לא תמיד מספיקה, לכן יש גם לשמור על תזונה נכונה.

4.איכלו את הפחמימות והשומנים הנכונים

לפעמים נוטים להפוך את הפחמימות והשומנים לדבר רע, אבל זה לא נכון כלל, ישנם פחמימות ושומנים אשר טובים וחיוניים לתזונה שלנו, הם מספקים לגופנו אנרגיה, שומרים על חילוף חומרים תקין ומסייעים למערכת העיכול לספוג ויטמינים.

אבוקדו, שמן זית, אגוזים וסלמון מכילים שומן בלתי רווי שלא יגרום לכם להרגיש אשמים ואפילו יגרמו לתחושת שובע ממושכת יותר.

דגנים מלאים, שיבולת שועל, קינואה ואורז חום הם דוגמאות מעולות למקור של פחמימות המספקות סיבים, אנרגיה ושומרות על רמת אינסולין תקינה בגופנו.

4.איכלו מספיק חלבון

החלבון מסייע לנו בבניית השרירים, מסת השריר תסייע לנו לשרוף את השומן יותר בקלות במהלך הפעילות הגופנית ואחריה והדבר יסייע לנו בהקטנת אזור הישבן.

5.לא לאכול שטויות

כדי להפחית בצריכת הקלוריות תהיו חייבים לצמצם לגמרי את השומנים והקלוריות הריקות. מה שזה אומר: בלי חטיפים ומשקאות מומתקים ומוגזים ושאר ג'אנק פוד.

הרגישו חופשי לעשות פעילות אירובית מתונה כל יום, אך הגבילו את אימוני הכוח ל-3 ימים בשבוע. השרירים שלכם צריכים זמן להתאושש.

התייעצו עם הרופא שלכם לפני שאתם מתחילים משטר חדש של תזונה ואימונים גופניים לבריאות טובה.

תגית