עור

איך לטפל בצלקות אקנה

 

התמודדות עם אקנה היא דבר מטריד בפני עצמו, אך בעיה חמורה יותר היא היווצרות הצלקות על העור כתוצאה מהאקנה. בצעו את הטיפולים הבאים כדי לטפל וגם למנוע צלקות אקנה.

אקנה היא בעיה נפוצה מאוד בכל הגילאים, במיוחד בקרב בני נוער ונשים בגיל המעבר. לעתים אקנה מופיעה בתקופות של חוסר איזון הורמונלי בגוף. שינויים אלו גורמים לבלוטות לייצר יותר שמנוניות מהרגיל, דבר הגרום לסתימת נקבוביות העור והתפתחות של בקטריות. קראו על הטיפולים הבאים:

1.אלוורה

הודות לתכונות האנטי-דלקתיות והאנטי-בקטריאליות של האלוורה, היא יכולה לשמש כפתרון לצלקות.

כמו כן, האלוורה בעלת תכונת ריכוך טבעית, המסייעת לשקם נזקי עור ולעודד התפתחות של עור בריא.

  • חתכו עלה אלוורה והוציאו בעזרת כף את הג'ל. מרחו על הצלקות ועסו בתנועות סיבוביות. השאירו במשך 30 דקות ושטפו. בצעו את הטיפול 2 או 3 פעמים ביום.
  • לחילופין, ערבבו כף של ג'ל אלוורה יחד עם 2-3 טיפות שמן עץ התה. מרחו על אזור הטיפול ושטפו לאחר 10 עד 15 דקות. בצעו פעם ביום.

הערה: אלוורה פחות יעילה בטיפול בצלקות ישנות.

2.לימון

לימון משמש כמלבין טבעי ויכול להבהיר צלקות בעור. הוא גם מסייע בסילוק תאי עור מתים, מעודד התפתחות תאי העור ואלסטיות העור. בנוסף, הויטמין C בלימון מסייע לבנייה מחודשת של קולגן.

ניתן לבחור אחד מהטיפולים הטבעיים הבאים.

  • מרחו מיץ לימון טרי ישירות על הצלקות באמצעות צמר גפן או קצות האצבעות. השאירו למשך 10 דקות, ולאחר מכן שטפו במים. בצעו פעם או פעמיים ביום.
  • ערבבו כמויות שוות של לימון ודבש. השתמשו בצמר גפן כדי למרוח על אזור הטיפול. השאירו למשך 10 עד 15 דקות. שטפו במים. בצעו פעם ביום.
  • ערבבו כפית מיץ לימון עם כפית שמן ויטמין E. מרחו על צלקות האקנה לפני השינה ושטפו בבוקר. בצעו פעם ביום.

זהירות: אין לצאת לשמש לאחר מריחת מיץ לימון על העור.

3.חומץ תפוחים

הודות לחומציות שבו, חומץ התפוחים יכול לעזור בהבהרת פיגמנטציה של העור, וכך גם להפחית את המראה של צלקות האקנה. החומץ גם מעודד בנייה של קולגן, שיקום תאים וסילוק תאי עור מתים.

  • ערבבו כמויות שוות של חומץ תפוחים ומים. טבלו צמר גפן ומרחו על הצלקות. השאירו למשך 5 דקות ושטפו במים. בצעו פעם ביום.
  • לחילופין, ערבבו 2 כפות של חומץ תפוחים, עם חצי כוס מים ו-2 כפות דבש. השתמשו בצמר גפן ומרחו על העור. השאירו למשך 10 עד 15 דקות, ושטפו במים. בצעו פעם ביום.

4.שמן קוקוס

שמן זה הוא מקור לויטמין E וחומצות שומן המסייעות בשיקום רקמות העור, ושומרות על העור מפני צלקות. בנוסף, שמן הקוקוס הוא תחליב מעולה, המזין את העור וגורם לצלקות להיות פחות בולטות.

  • מרחו שמן קוקוס חם ישירות על הצלקות. עסו במשך 5 עד 10 דקות. השאירו על העור לפחות שעה ושטפו במים פושרים.
  • עוד אפשרות היא לערבב מספר טיפות של שמן לוונדר עם כף שמן קוקוס, למרוח על אזור הטיפול ולעסות בעדינות מספר דקות. השאירו למשך 20 עד 30 דקות ושטפו במים פושרים.

חזרו על הטיפול פעם או פעמיים ביום למשך מספר שבועות.