עור

שימושים מדהימים לקליפת הלימון

כבר ידוע שללימון יש יתרונות רבים, אך גם קליפת הלימון מכילה ויטמינים ומינרלים רבים, ואף לפעמים הריכוז של רכיבים אלה גבוה יותר בקליפה. בכתבה זו נרתום את יתרונות קליפת הלימון לטובת טיפוח העור, הציפורניים והשיניים.

שיפור בריאות העור

לקליפת הלימון יש יתרונות רבים לעור. החומצה יכולה לסייע בהבהרה, לעור זוהר ורך. בנוסף, ניתן להשתמש בקליפת הלימון כפילינג להסרת תאי עור מתים מהעור ולעורר התפתחות של עור חדש. הדבר יכול לסייע גם לסובלים מאקנה. (ראו: 13 תרופות ביתיות רבות עוצמה לאקנה)

נסו אחד מהטיפולים הבאים

 1. שפשפו קליפת לימון על הפנים. חכו 10 דקות, שטפו עם מים פושרים. בצעו 3-4 פעמים בשבוע ותהנו מעור רך ואחיד.
 2. יבשו שאריות של קליפות לימון בשמש במשך כמה ימים. שימו את הקליפות הישות בבלנדר וטחנו לאבקה גסה. ערבבו 1 כף עם 1/2 כף סוכר, שמן זית ודבש בכמות מספקת להכנת משחה אחידה. עסו בעדינות על עורך לח למשך מספר דקות, השאירו 15 דקות לפני השטיפה ותקבלו עור רך וזוהר.
 3. טחנו בבלנדר קליפות לימון מיובשות, הוסיפו מעט מים ליצירת משחה. משחו אותה על אזורים הנגועים באקנה. השאירו 10 דקות, שטפו במים פושרים. חזרו על הפעולה פעם ביום.
 4. עסו עם שאריות קליפות לימון את הידיים ומרפקים כדי להחיות, להבהיר את העור ולהדק את הנקבוביות.

לציפורניים ושיניים צהובות

כדי להבהיר את הציפורניים, קליפת הלימון היא אחד מהסודות הטובים ביותר. הרכיבים החומציים בקליפה מסייעים להפחית צבע דהוי ולא אחיד. בנוסף, הקליפה יעילה בטיפול בזיהומים בציפורניים הגורמים למראה הדהוי.

 1. טבלו את הציפורניים במים חמים במשך 10 דקות
 2. שפשו כל ציפורן בקליפת לימון טרייה למשך 20-30 שניות
 3. רחצו את הציפורניים במים
 4. בצעו את הטיפול פעמיים ביום עד שתראו שיפור במראה הציפורניים

ניתן להשתמש בקליפת הלימון להפחתת גוון צהבהב המצטבר על השיניים. הרכיבים המלבינים בקליפה מסייעים בהפחתת כתמים בשיניים, במיוחד כתמי עישון.

 1. שפשפו קליפת לימון על השיניים במשך 2-3 דקות
 2. שטפו את השיניים והפה במים פושרים
 3. בצעו פעמיים ביום עד שתהיו מרוצות מהתוצאה.