טיפולים

איך להיפטר מצרבת ביעילות

צרבת היא תחושת צריבה שמרגישים בחזה ובגרון עקב חומצת קיבה שעולה ממערכת העיכול ומגרה את הוושט.

צרבת מתרחשת בדרך כלל לאחר ארוחות, במיוחד לפני שינה או במהלך הלילה, והיא עלולה להימשך מספר שעות.

הצרבת נגרמת בדרך כלל ממזונות שומניים, מזונות חריפים, קפאין, אלכוהול ומשקאות מוגזים. אך היא יכולה להיגרם גם מגורמים אחרים כמו הריון, עודף משקל או עישון. מתח וחרדה הם גם עלולים להיות גורמים לצרבת.

ישנם דרכים וטיפולים ביתיים שניתן לעשות אותם ברגע שיש לכם צרבת. היעילות של הטיפולים משתנה מאדם לאדם. הקפידו להתייעץ עם הרופא שלכם אם תסמיני הצרבת נמשכים או חוזרים לעיתים קרובות.

זכרו לשלוט ברמות הלחץ שלכם

לחץ וחרדה עלולים לגרום לצרבת. לכן, נסו לשלוט ברמות בלחץ שלכם, אם אתם לא מצליחים, תוכלו לפנות לרופא על מנת שיעניק לכם את הטיפול הראוי.

לבשו בגדים רופפים

לבישת בגדים צמודים עלולה להחמיר את תסמיני הצרבת שלכם, לכן, אם אתם מתכוונים לאכול ארוחה גדולה, לבשו בגדים נוחים ולא כאלה שלוחצים, כדי להקל על אי נוחות.

שבו נכון

ישיבה או שכיבה בזמן צרבת עלולה להחמיר את הצרבת. לכן, נסו לעמוד כמה שניות על מנת לקבל יציבות, כך שלא יהיה "עומס" ולחץ על הקיבה.

הרימו את פלג הגוף העליון

שכיבה עלולה להחמיר את הצרבת. כשמגיע זמן השינה ואתם סובלים מצרבת, נסו להתאים את זווית השינה שהפלג גוף העליון שלכם קצת מורם. כריות נוספות עשויות לעזור לכם.

נסו להרים את עצמכם מהמותניים ומעלה. שכיבה על הגב בנטייה לצד שמאל עשויה להיות מועילה.

סודה לשתייה ומים

סודה לשתייה ומים עשויים להרגיע מקרי צרבת. הם יכולים לנטרל חומצת קיבה. תוכלו להמיס כפית סודה לשתייה בכוס מים, ולשתות את זה לאט.

ג'ינגר

ג'ינג'ר עשויה להקל על בחילות שנלוות לצרבת, והוא גם עשויה לעזור לתסמיני הצרבת עצמם. תוכלו להוסיף שורש גינגר חתוך לקוביות למרק, או תה.

ישנם גם סוגים של תה אשר עשויים להקל על הצרבת שלכם:

תה קמומיל, מרווה, קינמון, ג'ינג'ר, שאן הארי, תה רגיל עם לימון. ניתן להוסיף קצת דבש.

יוגורט

יוגורט עשיר בפרוביוטיקה. הוא מכיל לקטובצילוס (חיידקים שמצויים באופן טבעי במערכת העיכול) אשר מסייע להקלה על צרבות. הקפידו לבחור יוגורטים עשירים בפרוביוטיקה.